لزوم راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه/تاکید بر لزوم تقویت حوزه های علمیه

لزوم راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه

vaez_l_136780[1]آیت‌الله واعظ طبسی با اشاره به این که امروز مجهز شدن به علم است، ابراز داشت: حوزه باید کرسی‌های آزاداندیشی و حلقه‌های فکری را تشکیل دهد و جوانان و نوجوانان پرسش‌های خود را بیان و ضمن بهره گیری از معارف و آموزه های دینی، پاسخ مطلوب را دریافت نمایند.

آیت‌الله واعظ طبسی با اشاره به این که امروز مجهز شدن به علم است، ابراز داشت: حوزه باید کرسی‌های آزاداندیشی و حلقه‌های فکری را تشکیل دهد و جوانان و نوجوانان پرسش‌های خود را بیان و ضمن بهره گیری از معارف و آموزه های دینی، پاسخ مطلوب را دریافت نمایند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که حوزه علمیه سازمانی است که نقش راهبری جامعه دینی را بر عهده دارد و اهمیت این نقش برای جهانیان به اثبات رسیده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی با مدیریت خود، نقش سازمانی غرب را از بین برد.

آیت‌الله واعظ طبسی با بیان این که ائمه جمعه و جماعات، مبلغان و طلاب وظیفه سنگینی در روشنگری جامعه برعهده دارند، تصریح کرد: روحانیت به هر اندازه که آگاهی های دینی و سیاسی جامعه را بالا ببرد، به همان اندازه فضای جامعه در مقابل تنش‌ها و التهاب‌های داخلی و خارجی بیمه می شود.

تاکید بر لزوم تقویت حوزه های علمیه

عضو خبرگان رهبری با تأکید بر این که نسل جوان باید احساس کنند که مساجد می توانند در رشد آنان مؤثر باشند، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این مهم باید حوزه‌های علمیه تقویت شوند و اطلاعات ائمه جمعه و جماعات رشد یابد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین مسئله انتخابات آینده را بسیار مهم دانسته و گفت: یکی از برنامه های غرب، مأیوس کردن مردم از حضور پرشور در انتخابات است، اما مردم با حضور پرشور در پای صندوق های رای، همچون گذشته دشمنان را ناکام خواهند کرد.


اخبار مرتبط

 • به اسم تعامل با دنیا، راه سازش با دشمن را دنبال می‌کنند/ مردم اجازه خیانت به هیچ جریانی نمی‌دهند
 • تولیت آستان قدس رضوی: درآمدها و هزینه‌های موقوفات را برای مردم بیان کنید
 • آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق: با سخنرانی و موعظه کسی هدایت نمی شود، عمل لازم است/ کسی که بیت المال را ارث پدری می داند، به درد هیچ کاری نمی خورد
 • آیت الله علوی گرگانی: طلبگی فرصتی طلایی برای کسب علم و اخلاق است
 • آیت الله مکارم شیرازی: آمریکا با فتنه جدید در صدد جبران شکست های متعدد گذشته است/ امت اسلام برای آزادی قدس شریف متحد شود
 • هشدار آیت الله نوری همدانی نسبت به فتنه انگیزی دشمن در امت اسلام/ مسلمانان در برابر توطئه ها هوشیار باشند
 • نماینده ولی فقیه در سوریه :تشکیل بسیج مردمی مهم‌ترین پیروزی جبهه مقاومت بر داعش
 • دور شدن جامعه اسلامی از قرآن زمینه را برای نفوذ دشمن مهیا می کند
 • ۳ نظرات برای لزوم راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه/تاکید بر لزوم تقویت حوزه های علمیه

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. اتوبار گفت:

   وای خیلی خوبه ساییتون

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 6 = 10