لزوم راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه/تاکید بر لزوم تقویت حوزه های علمیه

لزوم راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه

vaez_l_136780[1]آیت‌الله واعظ طبسی با اشاره به این که امروز مجهز شدن به علم است، ابراز داشت: حوزه باید کرسی‌های آزاداندیشی و حلقه‌های فکری را تشکیل دهد و جوانان و نوجوانان پرسش‌های خود را بیان و ضمن بهره گیری از معارف و آموزه های دینی، پاسخ مطلوب را دریافت نمایند.

آیت‌الله واعظ طبسی با اشاره به این که امروز مجهز شدن به علم است، ابراز داشت: حوزه باید کرسی‌های آزاداندیشی و حلقه‌های فکری را تشکیل دهد و جوانان و نوجوانان پرسش‌های خود را بیان و ضمن بهره گیری از معارف و آموزه های دینی، پاسخ مطلوب را دریافت نمایند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که حوزه علمیه سازمانی است که نقش راهبری جامعه دینی را بر عهده دارد و اهمیت این نقش برای جهانیان به اثبات رسیده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی با مدیریت خود، نقش سازمانی غرب را از بین برد.

آیت‌الله واعظ طبسی با بیان این که ائمه جمعه و جماعات، مبلغان و طلاب وظیفه سنگینی در روشنگری جامعه برعهده دارند، تصریح کرد: روحانیت به هر اندازه که آگاهی های دینی و سیاسی جامعه را بالا ببرد، به همان اندازه فضای جامعه در مقابل تنش‌ها و التهاب‌های داخلی و خارجی بیمه می شود.

تاکید بر لزوم تقویت حوزه های علمیه

عضو خبرگان رهبری با تأکید بر این که نسل جوان باید احساس کنند که مساجد می توانند در رشد آنان مؤثر باشند، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این مهم باید حوزه‌های علمیه تقویت شوند و اطلاعات ائمه جمعه و جماعات رشد یابد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین مسئله انتخابات آینده را بسیار مهم دانسته و گفت: یکی از برنامه های غرب، مأیوس کردن مردم از حضور پرشور در انتخابات است، اما مردم با حضور پرشور در پای صندوق های رای، همچون گذشته دشمنان را ناکام خواهند کرد.


اخبار مرتبط

 • با تشکیل مجمع عمومی اتاق تبلیغ خراسان؛ انتخابات دبیر و اعضای جدید هیأت امنای اتاق تبلیغ خراسان برگزار شد
 • عضو اتاق تبلیغ خراسان: تأخیر در ازدواج سبب اضطراب معنوی و روحی در فرد و جامعه است
 • اقتصاددانان حوزوی در بیانیه ای: دلخوشی به غرب سبب معطل ماندن سرمایه‌ و ظرفیت‌ های داخلی می‌شود| اقتصاددانان غرب‌گرا به عنوان مسببان اصلی مشکلات مورد بازخواست قرار گیرند
 • زندگینامه امام علی بن موسی الرضا علیه السلام
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه ذیقعده
 • ویژگی های حضرت معصومه(ع)
 • حضرت معصومه در یک نگاه
 • به مناسبت ماه ذی‌القعده؛ ماهی که منسوب به امام هشتم است
 • ۳ نظرات برای لزوم راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه/تاکید بر لزوم تقویت حوزه های علمیه

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. اتوبار گفت:

   وای خیلی خوبه ساییتون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + = 5