مسؤولان در عرصه اقتصادی ضعیف عمل کردند

آیت الله نوری همدانی
حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به این که بر اساس اقتصاد اسلامی باید همه مردم در رفاه باشند و فقر و بی‌کاری ریشه‌کن شود، گفت: متأسفانه در این زمینه آن‌گونه که باید، کار نشده است.


حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از کارکنان سپاه پاسداران به تببین ساختار اقتصادی از منظر اسلامی، اظهار داشت: اسلام اقتصاد کاپیتالیستی و سرمایه داری را قبول ندارد؛ اسلام می خواهد همه مردم در رفاه باشند.

وی در انتقاد از عملکرد دولت در زمینه اقتصاد، گفت: بر اساس اقتصاد اسلامی نباید در جامعه محتاج و فقیر وجود داشته باشد، فقر و بی‌کاری باید از بین برود و نعمت‌های الهی ارزان به دست مردم برسد؛ متاسفانه در این زمینه آن گونه که باید، کار نشده است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر این که بخش عمده‌ای از تورم ناشی از عدم نظارت و اشراف بر قیمت‌ها است، بیان داشت: بارها به مسؤولان پیشنهاد کرده‌ام که مانند بسیاری از کشورها قیمت‌ها را یکسان سازی کنند؛ در حال حاضر قیمت اجناس و خدمات مختلف در مناطق گوناگون یک شهر و یا در مقایسه استان‌ها بایکدیگر متفاوت است.

حضرت آیت الله نوری همدانی به بیان روایتی از امام صادق(ع)در این زمینه، پرداخت و گفت: حضرت می‌فرماید همه مردم به امنیت، عدل و فراوانی نعمت نیاز دارند، تلاش برای تحقق این امور وظیفه دولت‌ها است؛ البته به برکت انقلاب کشور ما در بالاترین سطوح امنیت قرار دارد.

وی حفظ حقوق مردم و جلوگیری از ظلم را از مصادیق مهم اجرای عدالت دانست و بیان کرد: امام سجاد(ع) یک رساله حقوقی دارند که در کتاب تحف العقول آمده است؛ در این رساله ۵۰ حق مهم انسان در ارتباط با دیگران مشخص شده است، اگر می‌خواهیم عدالت در جامعه پیاده شود باید این ۵۰ حق اجرایی شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت ساختار فرهنگی در جامعه اسلامی، گفت: ایمان و عقیده مردم بسیار مهم است؛ انقلاب اسلامی ما نیز برهمین اساس شکل گرفته است؛ ایثار و شهادت، روحیه خود باوری از جمله فرهنگ‌هایی است که انقلاب در جامعه نهادینه کرد و باید این فرهنگ‌ها حفظ و تقویت شوند.


اخبار مرتبط

 • به اسم تعامل با دنیا، راه سازش با دشمن را دنبال می‌کنند/ مردم اجازه خیانت به هیچ جریانی نمی‌دهند
 • تولیت آستان قدس رضوی: درآمدها و هزینه‌های موقوفات را برای مردم بیان کنید
 • آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق: با سخنرانی و موعظه کسی هدایت نمی شود، عمل لازم است/ کسی که بیت المال را ارث پدری می داند، به درد هیچ کاری نمی خورد
 • آیت الله علوی گرگانی: طلبگی فرصتی طلایی برای کسب علم و اخلاق است
 • آیت الله مکارم شیرازی: آمریکا با فتنه جدید در صدد جبران شکست های متعدد گذشته است/ امت اسلام برای آزادی قدس شریف متحد شود
 • هشدار آیت الله نوری همدانی نسبت به فتنه انگیزی دشمن در امت اسلام/ مسلمانان در برابر توطئه ها هوشیار باشند
 • نماینده ولی فقیه در سوریه :تشکیل بسیج مردمی مهم‌ترین پیروزی جبهه مقاومت بر داعش
 • دور شدن جامعه اسلامی از قرآن زمینه را برای نفوذ دشمن مهیا می کند
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + 7 =