مرض سیاسی فرد را به برقراری ارتباط با بیگانگان تشویق می‌کند

 
حضرت آیت‌الله جوادی آملی با بیان این‌‌که برخی دارای مرض سیاسی و اجتماعی هستند، گفت: نظام ما اسلامی است و اگر مشکلی نیز باشد باید آن را در درون حل و فصل کرد؛ در حالی که برخی از افراد حتی وقتی حادثه جزئی پیش می‌آید آن را به رسانه‌های بیگانه همانند بی بی سی خبر می‌دهند.

حضرت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی، مفسر برجسته قرآن کریم در دیدار مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به آیات قرآن به بیان امراض مختلف پرداخت و گفت: در قرآن آمده «فردی که به نامحرم نگاه می‌کند قلبش مریض است»، این بیماری را نمی‌توان با بیمه درست کرد.

برخی مبتلا به مرض سیاسی و هستند

وی ادامه داد: یکی دیگر از امراض‌ها، مرض سیاسی و اجتماعی است که برخی از افراد دارند؛ نظام ما اسلامی است و اگر مشکلی نیز باشد باید آن را در درون حل و فصل کرد؛ در حالی که برخی از افراد حتی وقتی حادثه جزئی پیش می‌آید آن را به رسانه‌های بیگانه همانند بی بی سی خبر می‌دهند.

مفسر برجسته قرآن کریم تأکید کرد: دلیل کار افرادی که مطالب را به بیگانگان می‌گویند این است که این‌ها مرض سیاسی و اجتماعی دارند، این‌ها می‌خواهند با بیگانگان ارتباط داشته و آن را حفظ کنند؛ چرا که خیال می‌کنند شاید روزی نظام اسلامی شکست بخورد، پس می‌خواهند با آنها ارتباط داشته باشند تا روزی بتوانند به جایگاهی برسند.

اختلاس کنندگان به نوعی مرض دچار هستند

حضرت آیت‌الله جوادی آملی اختلاس و دریافت رشوه را نیز نوعی مرض دانست و خاطرنشان کرد: شنیدن خبرهایی درباره اختلاس و تخلف جامعه را نگران، متزلزل و ناامید می‌کند، برخی خیال می‌کنند که با اختلاس می توانند مشکلات خود را حل کنند؛ این‌ها بیمار هستند.

وی افزود: دریافت رومیزی و زیرمیزی نیز بیماری است؛ در حالی که عاقبت کار این افراد بی آبرویی است، چرا که در نهایت یا گرفتار زندان می‌شوند یا فرار می‌کنند؛ به سبب خودخواهی و خواسته‌های نفسانی است که افراد گرفتار این مسائل می‌شوند.

استاد درس اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این‌که دشمن بیرونی همانند موجودات درنده را می‌توان کنترل کرد، بیان داشت: مگر می‌شود با نفس اماره کنار آمد؟ فرد باید به فکر دشمن درونی خود بوده و با آن مقابله کند.

پرده داری نوین آمریکا

حضرت آیت‌الله جوادی آملی در ادامه سخنان خود با اشاره به این‌که از گذشته تاکنون برده داری وجود داشته است، گفت: امروز نظام برده‌داری به صورت مدرن و پست مدرن وجود دارد، کشورهای تحت سلطه آمریکا برده هستند، برخی از کشورهای منطقه و حاشیه خلیج فارس تحت سلطه آمریکا هستند.

وی ادامه داد: آمریکا وقتی به این‌ها دستور می‌دهد مردم بی گناه بحرین را می‌کشند، حسنی مبارک را آزاد می‌کنند، این برده‌داری است، هر چند اسم برده داری را نداشته باشد.

مفسر برجسته قرآن کریم با بیان این‌که یکی از بدترین دشمنان انسان پرخوری است، بیان داشت: دستگاه گوارش تنها برای خوردن نیست، بلکه باید آن را میان آب، غذا و نفس کشیدن تقسیم کرد.

وی افزود: اکثر بیماری‌ها به سبب بد و پرخوری است، ۸۰ درصد مشکلات برای گوارش است؛ باید به مردم گفته شود که دستگاه گوارش تنها برای پر کردن نیست، فرد پرخور مگر خوش فهم می‌شود؟

مفسر برجسته قرآن کریم با بیان این‌که بیمه سلامت باید افراد را نسبت به این موضوع که دستگاه گوارش تنها برای خوردن نیست آشنا کند، اظهار داشت: این مسائل را باید به وسیله رسانه‌های مختلف و همایش‌ها به مردم رساند که لذت چند لحظه‌ خوردن را نباید با سلامت عوض کرد.

وی تأکید کرد: بدن سالم باید برای انجام فرامین الهی باشد، مرگ چاله و گودال نیست بلکه پلی برای رسیدن به دنیای دیگر است؛ اگر مرگ نابود شدن و نظام نظام پوسیدنی بود که در این صورت قوانین هیچ معنای نداشته و همه جا هرج و مرج به وجود می‌آمد.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به این‌که سلامت تن هدف نبوده و وسیله‌ای برای رسیدن به خدا است، خاطرنشان کرد: سلامت تن نردبان صعود است، سلامت بدن باید برای سلامت عقل و طی کردن راه عبادت خدا باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = 11