مفتی عربستان از داعش به عنوان مفسد فی الارض یاد کرد

مفتی اعظم عربستان سعودی، داعش را دشمنی که باید از آن حذر کرد، دانست و تاکید کرد که شیوه داعش، شیوه افساد فی الارض و خوارج است.

 عبدالعزیز آل الشیخ، مفتی اعظم عربستان سعودی در جدیدترین موضع علیه گروه تروریستی داعش، آن را گروهی جنایتکار و به دور از اسلام توصیف کرد.

آل الشیخ در کنفرانس «خطر گروه داعش و راه‌های مبارزه با آن» در دانشگاه «ترکی بن عبدالله» در شهر ریاض که روز پنجشنبه برگزار شد، گفت:‌ شیوه‌ای که داعش در پیش گرفته، در هیچ کجای میراث اسلامی و در هیچ یک از جماعت‌های اسلامی در طول تاریخ اسلام دیده نشده است.

مفتی کل عربستان سعودی گفت: نمی‌توان هیچ طور این گروه را طبقه‌بندی کرد جز اینکه آن را جزء شیوه‌های افساد فی الارض و خوارج دانست.

این مفتی عربستانی که بسیار دیرهنگام علیه داعش موضع گرفتند و از ابتدای فعالیت این گروه تروریستی در سوریه علیه آن صحبت نکردند، ادامه داد: اسلام یک چیز است و واقعیت داعش چیزی دیگر.

داعش گروهی جنایتکار است که برای نابود کردن امت و فاسد و ضعیف‌کردن آن از طریق کشتار مسلمانان آمده‌اند حال آنکه کفار و بت‌پرستان را رها کرده‌اند؛ همچنانکه آنها با اهل عراق و شام با اخلاق رذیله و بد برخورد کردند.

آل الشیخ گفت: اینها با اسلام فرسنگ‌ها فاصله دارند و دشمن هستند و باید از آنان بر حذر بود.به گفته مفتی کل عربستان، داعش بسیاری از افراد جاهل را فریفت و به دروغ ادعای اسلام کرد و آنانکه برای الحاق شدن به داعش تبلیغ می‌کنند یا جاهلند یا مریض هستند.

در ابتدای بحران سوریه و ظهور داعش در سوریه، نه تنها علمای وهابی عربستان علیه این گروه موضع نگرفتند، بلکه به دعوت خود برای «جهاد» در سوریه ادامه دادند تا اینکه موج تروریسم داعش به درون عربستان، مقامات و وهابیان این کشور را واداشت تا علیه آن موضع بگیرند.
منبع :ادیان نیوز،


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = 15