توقع بیشتری از دولت و رییس جمهور داریم

آیت الله صافی گلپایگانی
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی ضمن قدردانی از تلاش های دولت برای حل مشکلات گفت: دولت در حدّ توان خود خدمات زیادی را انجام داده که قابل تقدیر است و باید بیشتر از اینها خدمت کند. توقّع ما از این دولت و شخص محترم ریاست جمهوری زیاد است.

 خبرگزاری رسا، اسحاق جهانگیری معاون اوّل ریاست‌جمهوری، مهندس نعمت‌زاده و مهندس چیت‌‌چیان با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی دیدار و گفت وگو کردند.

این مرجع تقلید با ابلاغ سلام به ریاست محترم جمهوری و با تشکّر از زحمات دولت برای رفاه حال مردم و کمک به محرومین، اظهار داشت: این دولت بحمدالله تعالی گام‌های خوبی در انجام خدمت به مردم و عظمت و عزّت مملکت برداشته که قابل تقدیر است و رضایتمندی مردم را در پی دارد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه باید همه کارها برای خداوند و با اخلاص و نیّت پاک باشد، افزود: در روایات داریم «مَن کَانَ للهِ کَانَ اللهُ مَعَهُ» هر کس که برای خدا کار کند خدا هم با اوست. کار مهمّ شما، اعتلا و استقلال کشور و بی‌نیازی مملکت از دیگران می‌باشد که باید در فنآوری و علم از دیگران برتر بوده و محتاج به آنان نباشیم.

این مرجع تقلید در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به دهه مبارکه فجر تصریح کرد: این دهه به معنای واقعی آن، مبارک، و دهه شکر و سپاس است که در مردم در سایه دین توانستند انقلاب نموده، و تعالیم ارزشمند اسلامی را در مملکت دوباره احیاء ‌نمایند، و در این راه با تحمّل مشقّات و مشکلات زیاد و با جانفشانی شهداء توانستند ارزش‌های اسلامی را در مملکت، پایه‌گذاری نمایند؛ لذا باید شکر این نعمت بزرگ را بجا آورده و در درگاه خداوند متعال سپاسگزار باشیم و نباید با کارهای خلاف شرع و غیر ارزشی کفران نعمت بکنیم که در پیشگاه خداوند و ارواح طیّبه شهدا مسئولیم.

حضرت آیت الله صافی در ادامه توصیه‌های خود به دولتمردان، با اشاره به اینکه مسئولیت دولت در موقعیت کنونی مملکت و جهان بسیار خطیر و بزرگ است و وظیفه سنگینی بر دوش آنان می‌باشد بیان کرد: بحمدالله دولت در حدّ توان خود خدمات زیادی را انجام داده که قابل تقدیر است و باید بیشتر از اینها خدمت کند. توقّع ما از این دولت و شخص محترم ریاست جمهوری زیاد است؛ البته این دولت که برای عزّت نظام و مملکت در سایه تعالیم حیات‌بخش اسلام خدمت می‌کند مورد علاقه من است و نیز شخص رئیس جمهوری را دوست داشته و دعا می‌کنم که در جلب رضایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رفع مشکلات مملکت و رفاه و معیشت ضعفا موفّق باشند و از فرصت‌ها استفاده نموده و راه صحیح که همان راه دین و عزّت مسلمانان است را ادامه دهند.

در ابتدای این دیدار، دکتر جهانگیری با ابلاغ سلام ریاست جمهوری به حضرت آیت الله صافی و تشکر از توصیه‌ها و ارشادات ایشان، گزارشی از سفر خود به قم و فعالیت‌های دولت ارائه داد.


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 4 = 13