اختلاف بین شیعه و سنی خواسته دشمن است/ عشق و علاقه مردم به رهبری حافظ نظام اسلامی است

آیت الله نوری همدانی

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که شیعه و سنی باید با یکدیگر برادر باشند، تأکید کرد که خواسته دشمن اختلاف بین شیعه و سنی بوده و همواره در کمین است از این رو باید با حفظ وحدت با دشمنان اسلام مقابله کرد.

خبرگزاری رسا، جمعی از بزرگان، معتمدان و رؤسای قبایل شیعه استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، پیش از ظهر امروز با هماهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضرت آیت الله نوری همدانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در این دیدار با اشاره به آیه «محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم» اظهار داشت: ایمان و عقیده شما در ولایت پذیری اهل بیت(ع) نورانیت دارد، به همین خاطر وقتی از امام صادق(ع) سؤال شد که بزرگترین نعمت در دنیا کدام است، حضرت در پاسخ فرمود بزرگترین نعمت، ولایت ما اهل بیت(ع) است، بنابراین ولایت و دوست داشتن اهل بیت(ع) بالاترین سرمایه در دنیا و آخرت است.

وی افزود: مناطق شما بسیار مهم است چرا که در این مناطق دشمنان در فکر اختلاف افکنی هستد ولی شما با اتحاد و برادری می توانید عظمت اسلام را حفظ کنید چراکه اصلا یکی از برکات انقلاب همین اتحاد و برادری است؛ انقلاب اسلامی ما بسیار مهم است و در کل جهان تحول سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ایجاد کرد و ما باید آن را حفظ کنیم و در نگاه داری آثار و برکات آن کوشا باشیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که هشت سال جنگ تحمیلی با همت و فداکاری امام راحل و سربازان او پشت سر گذاشته شد، اظهار کرد: امام حاصل تجارب خود را در وصیت نامه خود نوشته است که این وصیت نامه به صورت کتاب چاپ شده است و بر ما لازم است این وصیت نامه را مطالعه کنیم و در کنار آن صحیفه نور و دفتر تبیان هم که سخنان امام راحل است را مطالعه کنید.

وی ابراز داشت: امام راحل سعی کرد وحدت را بین ما حفظ کند و این وحدت دستور قرآن است؛ خداوند در سوره فتح می فرماید: پیغمبر از جانب خداست و کسانی با او و همراه او هستند که با یکدیگر مهربان بوده و رحم و عطوفت و برادری داشته باشند و از کفار ترسی ندارند، بنابراین هیچگاه نباید از وحدت و برادری غافل باشیم.

این مرجع تقلید با اشاره به محبوبیت رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: در کشور های دیگر و ادیان دیگر مردم دل خوشی از رهبر و رییس خود ندارند؛ اما در کشور اسلامی ما اگر رهبری اشاره کند هزاران نفر آماده جانفشانی می شوند و امروز به شکر حضرت آیت الله خامنه ای امروز رهبر همه ما است و ما به او علاقه مندیم و با همین عشق و علاقه می توانیم این نظام را حفظ کرده و آن را زمینه ساز حکومت امام زمان(عج) بدانیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به این که دشمن همیشه در کمین است، گفت: آمریکا و صهیونیست ها هیچگاه از تلاش های خود فروگذار نمی کنند و از طرفی مظلومان جهان هم چشم به این نظام دوخته اند و هرچند صف بندی های دنیا زیاد است ولی مسلمانان هم روز به روز با هم متحدتر شده  و دشمن هم منفور تر می شود.

وی در پایان با تأکید بر برادری شیعیان با اهل سنت، تصریح کرد: باید با براردان اهل تسنن برادر باشید، با آنها معاشرت داشته باشید و به مساجد آن ها بروید، چراکه اختلاف خواسته دشمن است و به همین خاطر داعش و بوکوحرام را درست کرده است تا ما را به خودمان مشغول کند و آمریکا و ایادی او نفس راحت بکشند.


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + 7 =