شئون معنوی و قداست مذهبی مشهد مقدس نباید خدشه دار شود

حضرت آ‌یت الله صافی با اشاره به قداست شهر مقدس مشهد گفت: این شهر به واسطه وجود مبارک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) قداست و معنویت خاصی دارد و باید در همه برنامه ها مراقب بود که شئون آن کاملا رعایت شود و مبادا خدشه ای وارد شود و خدای ناکرده شاهد وجود ملاهی و مناهی در آن باشیم.
به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار استاندار خراسان رضوی ضمن تقدیر و تشکر از ایشان و همکارانشان گفت: الحمدلله حال که توفیق خدمت در شهر مقدس مشهد برای شما فراهم شده است، این فرصت را قدر بدانید، و سعی کنید روز به روز بر خدمت به زائران و مجاوران آن حضرت بیفزایید.

این مرجع تقلید در بخشی از بیانات خود با اشاره به قداست شهر مقدس مشهد افزود: این شهر به واسطه وجود مبارک حضرت علی بن موسی الرضا علیه الصلوه و السلام قداست و معنویت خاصی دارد و باید در همه برنامه ها مراقب بود که شئون آن کاملا رعایت شود و مبادا خدشه ای وارد شود و خدای ناکرده شاهد وجود ملاهی و مناهی در آن باشیم.

حضرت آیت الله صافی در قسمت دیگری از توصیه های خود اظهار داشت: در تمام فعالیت هایی که دارید هدفتان خدمت به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و مردم که عیال آن حضرت هستند باشد و بدانید اول کسی که از خدمت به مردم خوشحال می شوند وجود مبارک آن حضرت هستند.

 وی با اشاره به لزوم زمینه سازی بیشتر برای بهره برداری معنوی از فضای این شهر ابراز داشت: باید فضای شهر مقدس مشهد را برای بهره برداری بیشتر معنوی زائران و مجاوران آماده کنید تا مردم بتوانند توشه های معنوی از این شهر به ارمغان ببرند.

 این مرجع تقلید در پایان با تشکر از استاندار خراسان رضوی به جهت حضور در دسته بزرگ هیئات عزاداری در روز شهادت امیرالمومنین حضرت علی علیه الصلوه و السلام، از خداوند متعال برای ایشان و همکارانشان توفیقات بیشتر مسئلت کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = 13