اربعین مانور عظیم محبان اهل بیت در جهان است

آیت الله نوری همدانی:
اربعین مانور عظیم محبان اهل بیت در جهان است
حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با اشاره به موسم عظیم اربعین، گفت: اربعین مانور عظیم محبان اهل بیت(ع) در جهان است که این برنامه مهم باید تقویت شود.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در آخرین درس خارج خود قبل از دهه صفر با گرامیداشت ۱۳ آبان، گفت: ۱۳ آبان روزی بسیار مهم و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی افزود: سوم آبان روزی بود که حضرت امام در سال ۴۳ درباره کاپیتولاسیون صحبت کردند که ذلت عظیمی بود، آمریکایی ها با این قرارداد افراد تبعه خود را در ایران مأمون کرده بودند و حق اعتراضی وجود نداشت.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: حضرت امام در چنین شرایط حساسی فرمودند کسی که فریاد نکشد گناهکار و معصیتکار است، امام راحل با قاطعیت سخنرانی کردند، بعد از سخنرانی ایشان در سوم آبان، امام راحل را در ۱۳ آبان تبعید کردند.

وی ادامه داد: حکومت پهلوی چون از حضرت امام هراس داشت به بهانه این که وجود ایشان در ایران سبب ایجاد مشکل می شود بنیانگذار انقلاب اسلامی را به ترکیه تبعید کرد تا به زعم خود فرمایشات امام اثرگذار نباشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی تسخیر لانه جاسوسی را از دیگر جریانات اتفاق افتاده در ۱۳ آبان دانست و ابراز داشت: روز ۱۳ آبان بسیار اهمیت دارد و روز مبارزه با استکبار و پی بردن به جریان های انقلاب و شناخت دشمنان و مستکبران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موسم عظیم اربعین عنوان کرد: اربعین مانور عظیم محبان اهل بیت(ع) در جهان است که میلیون ها انسان از سراسر جهان برای ارادت به امام حسین(ع) در کربلا و پیاده روی اربعین حضور پیدا می کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: برنامه اربعین بسیار مهم است و همواره باید تقویت شود، پرچم کربلا همیشه باید در اهتزاز باشد تا همه از هدایت آن بهره مند باشند، کسانی که زائر اربعین هستند توفیق بسیاری دارند و امیدواریم که ما را هم دعا کنند.


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 4 = 12