آیت‌الله سبحانی: مالیات بر ارزش افزوده داد مردم را درآورده است

 

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه مالیات بر ارزش افزوده، داد مردم را درآورده است، گفت: بر همین اساس برخی از کارخانه‌ها رو به تعطیلی می‌رود و متولیان و مسؤولان باید نسبت به این مساله توجه کنند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه حضور شما در استان آذربایجان شرقی مفید بوده است، تصریح کرد: مردم از وجود جنابعالی کمال رضایت را دارند، البته این به آن معنا نیست که قبلی‌ها موفق نبودند، آن‌ها هم موفق بودند ولی تواضع جنابعالی و از اینکه به همه مساجد سرکشی می‌کنید و مخالف و موافق برای شما مطرح نیست، جای تقدیر دارد و همه از این مساله خوشحال هستند.

وی بیان کرد: وحدت، بزرگترین نعمت الهی و تفرق بدترین عذاب است، خداوند تفرق را کنار عذاب آسمانی معرفی می‌کند و الحمدلله شما این وحدت را مستحکم‌تر کردید.

این مرجع تقلید همچنین نسبت به شبهه‌افکنی در مراکز آموزشی هشدار داد و گفت: گاهی افرادی در دبیرستان‌ها یا دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، شبهاتی مطرح می‌کنند که باید نسبت به آن‌ها پاسخگو بود.

سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده، داد مردم را درآورده است، بر همین اساس برخی از کارخانه‌ها روبه تعطیلی می‌رود و متولیان و مسؤولان باید نسبت به این مساله توجه کنند.

وی در ادامه خواستار برگزاری نکوداشت مرحوم کرندابی شد و تصریح کرد: حاج عباسقلی کرندابی انسان خاصی بود، خدمات بسیاری ارائه کرد و نخستین کسی بود که در تبریز مدرسه رسمی را در سال ۱۳۰۲  تاسیس کرد اما به لحاظ موقعیت آن روز، این مدرسه تخریب شد.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه ادامه داد: ایشان واعظ خوبی بود و قلم بسیار قوی در زبان عربی و فارسی داشت، اگر یک بزرگداشتی در مقام ایشان برگزار شود، بسیار خوب است.

سبحانی همچنین پیگیر راه‌اندازی رشته کلام در حوزه علمیه تبریز شد و گفت: علاوه بر اینکه در شهر قم ۲۵۰ طلبه در رشته کلام تحصیل می‌کنند، در سمنان، کاشان و بوشهر و برخی از شهرهای دیگر، افرادی در این رشته در حال تحصیل هستند، ما در شهر تبریز هم فارغ التحصیلانی داریم، اگر مکانی در این شهر به این مجموعه اختصاص پیدا کند، سال آینده می‌تواند کار خود را آغاز کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + 4 =