آیت الله سبحانی: تثبیت تشیع خدمت بزرگ حضرت زهرا است

حضرت آ‌یت الله سبحانی با اشاره به خدمات حضرت زهرا(س) گفت: دخت گرامی پیامبر حضرت زهرا(س) بدون تقیه زندگی کرده و تشیع را تثبیت و راه امامت را تببین کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایتی درباره اهمیت شناخت انسان نسبت به امام زمان خود گفت: روایت می فرماید کسی که بمیرد و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلی مرده است.

وی افزود: حتی اهل سنت هم روایتی دارند اگر بیعت امام بر گردن انسان نباشد مرگ جاهلی خواهد داشت، این روایت بسیار مهم است؛ زهرا(س) عصمه الله الکبری از نظر اهل سنت بدون بیعت به شهادت رسیدند و خلافت را به رسمیت نمی شناختند چرا که اگر می شناخت حتما بعیت می کرد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: ایشان که معصوم است با آن خلافت بیعت نکرده است، نعوذ بالله امر دایر است که خلافت صحیح و فوت حضرت ناصحیح بوده یا این که خلافت ناصحیح و شهادت ایشان صحیح بوده است، حضرت زهرا(س) با امام واقعی بیعت کرده بود.

وی ادامه داد: نمی توان فوت حضرت زهرا(س) را مخدوش کرد چرا که ایشان عصمه الله الکبری هستند و از اهل بیت(ع) معصوم محسوب می شوند، از اینجا می فهمیم  که خلافت آن ها مخدوش است و با امیرمؤمنان امام حقیقی بیعت کرده اند.

حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که ائمه طاهرین(ع) موفق به خدمتی که حضرت زهرا(س) کرده نشدند و آن خدمت عبارت از تثبیت تشیع است، ابراز داشت: تثبیت تشیع را حضرت فاطمه(س) شروع کردند.

وی عنوان کرد: امیرمؤمنان مأمور نبود که مسأله را مطرح کنند چون پیامبر دستور داده بودند و ائمه طاهرین(ع) بعدی نیز با تقیه زندگی می کردند کسی که بدون تقیه زندگی و تشیع را تثبیت و راه امامت را تببین کردند که غیر از سقیفه است دخت گرامی پیامبر حضرت زهرا(س) بودند.


اخبار مرتبط

 • تبدیل تهدیدها به فرصت با الگوگیری از سیره امام جواد(ع)
 • تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد؛ ضرورت راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه های علمیه
 • عضو اتاق تبلیغ خراسان: حوزویان موظف به ارتقای سطح اخلاقی مسؤولان و جامعه هستند
 • برخورد قاطع با مفسدان موجب افزایش اعتماد عمومی خواهد شد| برای عبور از شرایط فعلی نیازمند عمل انقلابی در تمام عرصه ها هستیم
 • نقد شرایط فعلی به دلیل جناح گرایی و سیاسی بازی نیست
 • مسئولان منتظر نمانند مردم به دلیل فشار اقتصادی به خیابان‌ها بریزند/ چهار پیشنهاد برای بهبود وضع معیشتی مردم
 • با تشکیل مجمع عمومی اتاق تبلیغ خراسان؛ انتخابات دبیر و اعضای جدید هیأت امنای اتاق تبلیغ خراسان برگزار شد
 • آیت‌الله نوری همدانی: اساتید حوزه‌های علمیه در اجرای اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند/ دشمنان در پی تلخ کردن حلاوت انقلاب اسلامی در کام ملت ایران هستند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + = 8