آیت الله نوری همدانی: مبلغان با رعایت وحدت حقانیت اهل بیت را تبیین کنند

حضرت آ‌یت الله نوری همدانی مبلغان و طلاب را به حضور پرشور در سراسر کشور برای تبلیغ در ایام فاطمیه توصیه و تأکید کرد که مبلغان با رعایت وحدت حقانیت اهل بیت را تبیین کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به تلاش دشمنان اهل بیت(ع) در طول تاریخ برای خاموش کردن چراغ تشیع گفت: با وجود تلاش بسیار دشمنان برای از بین بردن معارف اهل بیت(ع)، شیعه و معارف این بزرگواران پایدار مانده است.

وی افزود: در طول تاریخ همه تلاش بدخواهان این بوده که حکومت شیعی ایجاد نشود اما به خواست خداوند متعال، انقلاب اسلامی به عنوان حکومت شیعی به پیروزی رسید، دشمنان منافع خود را با وجود چنین حکومتی در خطر می بینند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که شیعه همواره با شور و بصیرت خود مکتب اهل بیت(ع) را حفظ کرده است، اظهار داشت: شیعه با روش های علمی و متقن مناظره کرده و آثارهایی در دفاع از مکتب اهل بیت(ع) داشته است.

وی با اشاره به پیش رو بودن ایام فاطمیه ادامه داد: ائمه طاهرین(ع) همواره عزاداری های اهل بیت(ع) را گرامی و بزرگ داشتند و اجازه ندادند که مکتب هیهات مناالذله خاموش شود، از این رو بر برگزاری مراسمات و خطابه و شعر در این زمینه اهتمام داشتند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که علمای شیعه همواره به ایام فاطمه اهتمام داشتند، ابراز کرد: علما همواره فاطمیه را زنده نگه داشته اند و این موضوع مربوط به سال های اخیر نیست بلکه همیشه بزرگان ما این ایام روضه و عزاداری داشتند قبر بی نشان حضرت زهرا(س) نشانی از حقانیت اهل بیت(ع) است.

وی مبلغان و طلاب را به حضور پرشور در سراسر کشور برای تبلیغ در ایام فاطمیه توصیه و عنوان کرد: تبلیغ افتخاری برای طلاب و امری لازم به شمار می رود از این رو طلاب باید این موضوع مهم را در ایام فاطمیه در دستور کار خود داشته باشند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: محبت به اهل بیت(ع) افتخاری برای اهل ایران است؛ علمای شیعه نسبت به حفظ تشیع خون و جان دادند و با آثار خود مکتب اهل بیت(ع) را زنده نگه داشتند، تشیع قدرتی دارد که میلیون ها نفر را در اربعین جمع می کند که هیچ قدرتی توانایی این کار را ندارد.

وی با اشاره به ضرورت فعالیت مبلغان در ایام فاطمیه اضافه کرد: تاکید ما وحدت با حفظ اصول است که اصول ما قرآن، پیامبر، امامت، غدیر، فاطمیه و عاشوراست، ما از اهانت به مقدسات دیگران جلوگیری می کنیم ولی حقایق اهل بیت(ع) را بیان خواهیم کرد؛ همانگونه که اهلبیت(ع) بر وحدت تاکید داشته اند اما شاگردانی برای مناظره تربیت می کردند تا فرهنگ اسلام ناب ماندگار باشد.(خبری بعدی) »اخبار مرتبط

 • رمضان،ماه رحمت الهی، عامل همدلی و وحدت اجتماعی
 • خدیجه‏ علیهاالسلام، اسوۀ فضیلت
 • نباید به نام آزادی مجوز انتشار هر کتابی صادر شود| برخی از کتاب‌ها در نمایشگاه کتاب به صلاح جامعه نبود
 • توجه به قرآن انسان را از خواب غفلت بیدار می کند | مجالس با شکوه قرآنی؛ پاسخی دندان شکن به دشمنان
 • روزه‌داری بر رشد نوجوانان تأثیر مثبتی دارد
 • معرفی کتاب <<طرح جامع مسجد داریِ ‌خوب>>
 • پیام اتاق تبلیغ خراسان در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی
 • رهبر معظم انقلاب : آزادی فلسطین سنت الهی است؛ آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند | شرایط امروز فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی نتیجه دوری امت اسلامی از قرآن است
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 4 = 8