آیت الله نوری همدانی: مبلغان عظمت شخصیت حضرت زهرا را برای جامعه بیان کنند ‌| حقانیت اهل بیت بدون اهانت به مقدسات دیگران تبیین شود

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که مبلغان باید مردم با عظمت شخصیت حضرت زهرا(س) آشنا کنند، تأکید کرد: حقانیت اهل بیت(ع) باید بدون اهانت به مقدسات دیگران تبیین شود.

 

به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) به مبلغان فاطمیه پیامی صادر کرد.

 

متن پیام این مرجع تقلید که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اللهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَه وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

 

با سلام و تحیت به همه مبلغان محترم که بمناسبت شهادت بانوی بزرگ اسلام دخت مظلوم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فاطمه زهرا سلام الله علیها عازم تبلیغ هستند تا حقیقت مظلومیت آن بانو را معرفی کنند و عظمت شخصیتش را بشناسانند.

 

لازم است همه مبلغان و فضلای محترم که امکان تبلیغ دارند در تعزیت این مصیبت بکوشند و فاطمیه را زنده بدارند و مسلمانان را به این موضوع توجه دهند و عظمت این شخصیت را بازگو کنند.

 

انسانی که خداوند عالم او را خیر کثیر می داند،بانویی که پدرش  عصاره عالم وجود و اشرف مخلوقات عالم است او را بضعه خود معرفی می کند و زنی که سیده نسا عالمیان است و مادر سیدان جوانان اهل بهشت است؛ باید همه انسانها این بانو را بشناسند و زنان و مردان از او الگو بگیرند.

 

امروز لازم است هم زندگی فردی حضرت زهرا سلام الله علیها در باب همسرداری و تربیت فرزند و اداره خانه و هم از بعد سیاسی و توجه به نگهداری حاکمیت نبوی و علوی توجه شود. خطبه های حضرت فاطمه سلام الله علیها بعنوان مهمترین و عالیترین یادگار ایشان باز گو شود تفکر در حرکت آن حضرت بعد رحلت پیغمبر خاتم تا لحظه شهادت که پیام های مهمی دارد ضروری است. بارها گفته ایم قبر بی نشان این بانو خود نشانی بلند از مظلومیت است که تا به امروز احدی نتوانست پاسخ این مظلومیت را بدهد.

 

ما از اهانت به مقدسات دیگران شدیداً جلوگیری میکنیم ولی به این معنا نیست حقایق را نگوییم.

 

همه باید فاطمیه را زنده بدارند و این سنتی که نسل بعد از نسل از اهلبیت علیهم السلام تا علماء بزرگ به ما رسید و به برکت نظام اسلامی و شهدای ما که در عملیات های دفاع مقدس با رمز یا زهرا آن را زنده نگه داشتند و احیاگر حقیقی بوده اند زنده نگه داریم.

 

حسین نوری همدانی

 

آخر جمادی الاول ۱۴۳۹


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = 2