رأی مردم به معنای چک سفید دادن به مسؤولان نیست | طبق قانون اساسی به وعده ها عمل کنید

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که رأی مردم به معنای چک سفید دادن به مسؤولان نیست، خطاب به مسؤولان گفت: مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعده های خود عمل کنید اما گفتید و عمل نکردید.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این که مسلمانان باید عزت و قدرت اسلام را حفظ کنند، گفت: مسلمین وظیفه دارند به گونه ای حرکت کنند که در جهت تقویت عزت اسلامی باشد از این رو از کاری که سبب انحطاط و خدشه به عزت اسلامی شود باید پرهیز کرد.

وی افزود: اگر دشمنان اسلام، کفار، استکبار و صهیونیست ها پیشنهاداتی دارند اما قبول کردن این پیشنهاد خلاف عزت اسلامی است باید پرهیز کرد چرا که قبول کردن خواسته های مخالف عزت اسلامی در واقع نوعی سلطه پذیری است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران اظهار داشت: این شخص با سران استکبار رابطه بسیار خوبی دارد و به عربستان  موشک می فروشد که آل سعود با همین موشک ها مردم یمن را به خاک و خون کشیده است.

وی ادامه داد: وزیرخارجه فرانسه که با فروش موشک سبب کشتار هزاران یمنی بی گناه به دست آل سعود شده به ایران سفر کرد تا بتواند درباره مسائل دفاعی و موشکی ایران اهداف استکبار را پیگیری کند اما خوشبختانه مأیوس برگشت و دید که مسلمانان ایرانی عزت اسلامی را حفظ می کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که همواره باید در برابر توطئه های دشمن هوشیار و بیدار باشیم، ابراز داشت: با هوشیاری باید از نقشه های دشمن آگاه شده و دشمنان را از رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشته و عزت اسلام و مسلمین را حفظ کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهار نظر برخی مسؤولان عنوان کرد: برخی مسؤولان تصور می کنند چون که مردم به آن ها رأی دادند هرچه که گفتند باید همان باشد و کسی حق اظهار نظر ندارد، در حالی که رأی مردم به معنای چک سفید دادن به مسؤولان نیست.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: رأی گرفتن بدان معنا نیست که انسان هرگونه خواست عمل کند بلکه باید بر اساس قانون اساسی کارها پیش رود، مردم بر اساس نظام و قوانین به افراد رأی می دهند تا به قوانین عمل کنند، مسؤولان باید به وعده هایی که به مردم دادند عمل کنند.

وی اضافه کرد: مردم دغدغه های خود را با ما در میان می گذارند و می گویند که می خواهیم گرانی و بیکاری از بین برود، مسؤولان وعده دادند که این مشکلات را حل کنند از این رو نمی توانند بگویند که دیگران حرفی نزنند و هرگونه که خواستند برخورد کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی خطاب به مسؤولان گفت: مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعده های خود عمل کنید اما گفتید و عمل نکردید، مردم رأی دادند که زندگی خوبی داشته و مشکل معیشتی نداشته باشند اما روز به روز شاهد گرانی هستیم.

وی همچنین با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر این که به زودی در قدس نماز جماعت خواهیم خواند، افزود: اخیرا ترامپ اعلام کرده که می خواهند سفارتخانه آمریکا را از تل آویو به قدس بیاورند، تقابلی این چنین بین اسلام و کفر وجود دارد، در جنگ خیبر و خندق هم چنین برخوردی وجود داشت و این ها بقایای بنی نضیر هستند، از این رو باید بیدار باشیم و امیدواریم که فرمایش رهبر انقلاب هرچه سریعتر محقق شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 6