واکنش آیت الله مکارم به اظهارات مقامات غربی علیه برنامه موشکی ایران | مسؤولان به غرب بدبین باشند و اعتماد نکنند

حضرت آیت الله مکارم شیرازی مذاکره در زمینه موشکی را بی معنا دانست و گفت: نسبت به دنیای کنونی که گردن کلفت ها بر آن حاکم هستند باید بدبین بوده و اعتماد نکنیم و الا ضربه خواهیم خورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به وضعیت دنیای کنونی گفت: وقتی به ظاهر دنیا نگاه می کنیم مجامعی مانند سازمان ملل، شورای امنیت و نهادهای طرفدار مظلومان و حتی گروه حمایت از حیوانات وجود دارد.

وی افزود: اما وقتی به باطن دنیای امروزی نگاه می کنیم سه اصل زورگویی، ریاکاری و دروغگویی در حد اعلا حاکم است، عجیب این است که مردم  دنیا آرام آرام عادت کردند و این مسائل را پذیرفتند، آمریکا از آن طرف دنیا به کره در این سر دنیا می آید و می گوید چرا می خواهید بمب اتمی بسازید در حالی که هزاران بمب اتمی در زرادخانه های خود دارند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که آمریکایی ها و غرب تنها به فکر تأمین منافع خود هستند، اظهار داشت: بر همین اساس است که می گویند کشورهای دیگر نباید قوی شوند، می خواهند تنها خودشان در دنیا قوی باشند تا اهداف شوم خود را راحت تر اجرایی کنند.

وی ادامه داد: این کشورها انواع موشک ها را دارند اما به ایران اسلامی فشار وارد می کنند که چرا برای دفاع از خود موشک دارد، معنا ندارد که آن ها هر چه می خواهند داشته باشند اما ما برای دفاع هم چیزی نداشته باشیم، دشمنان می گویند ایران باید ضعیف باشد تا حاکمیت آن ها بر منطقه و جهان محفوظ بماند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از اظهارات وزیر خارجه فرانسه درباره مسائل دفاعی و موشکی ایران ابراز داشت: وزیر خارجه فرانسه و دیگران به خود اجازه می دهند درباره مسائل ایران به راحتی صحبت کنند و می خواهند زورگویی کنند.

وی با اشاره به دروغگویی جریان استکبار عنوان کرد: همه می دانند که عراق توانست شر داعش را کم کند و ایران در این زمینه نقش مؤثری داشت، همه می دانند که حزب الله و ایران در سوریه نقش مهمی در مبارزه با داعش داشتند اما برخی کشورها می گویند که ایران را متهم می کنیم که حامی تروریسم است در حالی که خود اعتراف کردند که داعش را به وجود آوردند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: حامیان واقعی تروریسم وقاحت و دروغ را به حدی رساندند که خود را ضد تروریسم دانسته و ایران حزب الله را حامی تروریسم معرفی می کنند، استکبار و غرب به دروغ خود را مدافع مظلومان معرفی می کنند اما کجا از حق مظلومان دفاع کردند؟

وی اضافه کرد: سال ها اسلحه عربستان را تأمین کردند تا یمن ویران شود اما در حرکتی مضحکانه تکه آهنی را نشان دادند که ایرانی ها به یمن موشک می دهند، زورگویی، ریاکاری و دروغگویی تا چه حد؟ دنیا آرام آرام عادت کرده و کسی قبح و زشتی این مسائل را نمی گوید که چرا همه باید ضعیف و رعیت و کشورهای دیگر قوی و ارباب باشند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی مذاکره در زمینه موشکی را بی معنا دانست و گفت: می گویند که درباره مسائل موشکی و دفاعی مذاکره شود، چرا باید در این زمینه مذاکره صورت گیرد؟ چرا این کشورها از خود شروع نمی کنند؟ فرانسوی ها و غرب به منافقان که تروریست واقعی هستند جا دادند  و دفاع می کنند و امکانات می دهند در حالی که هزاران نفر را ترور کردند.

وی افزود: نسبت به دنیای کنونی که این گردن کلفت ها بر آن حاکم هستند باید بدبین بوده و اعتماد نکنیم و الا ضربه خواهیم خورد چون به صورت کلی نمی توان جلوی کار آن ها را گرفت مگر این که بشریت در برابر زورگویان قیام کنند و آن ها را سر جای خود بنشانند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ابتدای سخنان خود با بیان این که در زندگی فردی و اجتماعی نباید سخت گیری شود، اظهار داشت: سخت گیری های بی مورد مشکلی را حل نکرده و مشکلات را افزایش می دهد، باید آسان گرفت تا کارها درست شود.

وی ادامه داد: در مسائل اجتماعی باید آسان گرفت تا اجتماع حرکت کند، برخی اوقات مشاهده می شود سخت گیری هایی می کنند که کارها پیش نمی رود، گاهی کسی می خواهد کاری راه اندازی کند اما از بس کاغذبازی و سخت گیری وجود دارد که آن شخص پشیمان می شود؛ باید کاغذ بازی ها را کم کرد و آسان گرفت تا کارها و اقتصاد کشور پیش رود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 12