فعالیت‌های قرآنی جمهوری اسلامی موجب افتخار تشیع و عالم اسلام است

حضرت ‌آیت الله صافی با بیان این که قرآن نباید مهجور باشد، گفت: فعالیت‌های گسترده قرآنی در نظام جمهوری اسلامی یکی از عوامل افتخار تشیع و بلکه تمام عالم اسلام است.

حضرت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی امروز در جمع رئیس و معاونان سازمان اوقاف اظهار کرد: به یقین هر چه در زمینه قرآن و توسعه مفاهیم کلام وحی تلاش شود، موجب رضایت الهی و توجهات امام عصر(عج) می‌شود.

وی افزود: هر اندازه در این زمینه بیشتر کار کنیم و اقبال مردم را نسبت به قرآن افزایش دهیم، از برکات و ثمرات آن هم بیشتر بهره‌مند خواهیم شد.

این مرجع تقلید خواستار تداوم و تقویت فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه شد و گفت: این مسئله موجب افتخار برای جمهوری اسلامی و عالم اسلامی است.

وی با اشاره به انتقاد برخی از مسلمانان نسبت به شیعیان به خاطر کم کاری در زمینه قرآن خاطرنشان کرد: بحمدالله با پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت مراکزی همچون سازمان اوقاف، مردم ایران در حوزه قرآن از سایر مسلمانان پیش افتاده‌اند و نقص‌هایی که در این زمینه داشتیم برطرف شده است.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: قرآن نباید مهجور باشد زیرا کتاب آسمانی مسلمانان و برنامه زندگی بشریت است و هر چه در زمینه نشر مفاهیم و معارف آن تلاش کنیم، باز هم کم است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر فعالیت‌های قرآنی در رشته‌های مختلف گفت: سازمان اوقاف اهتمام جدی در این زمینه دارد البته نباید به میزان کنونی بسنده کند بلکه باید همچنان در راستای توسعه قرآن و مفاهیم و معانی آن در جامعه بکوشد.

وی با بیان اینکه علما و بزرگان همواره نسبت به قرآن توجه ویژه‌ای داشته‌اند و این مسئله را افتخار خود می‌دانستند افزود: فهم و درک کلام وحی را پایانی نیست و هر چه در این زمینه کار شود، باز هم معارف جدیدی به دست می‌آید.


یک نظر برای فعالیت‌های قرآنی جمهوری اسلامی موجب افتخار تشیع و عالم اسلام است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = 7