نباید اجازه داد عده ای پنهانی سند ۲۰۳۰ را اجرا کنند

حضرت ‌آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که نباید اجازه داد مسائل قرآنی در دروس مدارس کاهش پیدا کند، گفت: اگر دست هایی می خواهند سند ۲۰۳۰ را اعمال کنند باید هوشیار باشیم و مقابله کنیم.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید امروز در دیدار نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف با تقدیر از گسترش فعالیت های قرآنی در کشور گفت: زمانی بود که مخالفان می گفتند شیعیان رابطه ای با قرآن ندارند و تنها به ائمه طاهرین(ع) قناعت کرده اند که این گسترش فعالیت ها جوابی عملی به مخالفان است.

وی افزود: گروهی از وهابیت هنوز هم این شبهه دروغین را تکرار می کنند، باید از این فعالیت ها خبررسانی کامل شود تا همگان بدانند که چه کارهایی بزرگ و مهمی صورت گرفته است، اطلاع رسانی امروز نقش مهمی دارد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که در کنار تلاوت، حفظ و تفسیر غرض نهایی عمل به قرآن کریم است، اظهار داشت: مسأله عمل به قرآن باید پررنگ باشد، موارد دیگر مقدمه عمل به قرآن است.

وی ادامه داد: در کنار تلاوت قرآن می توان آیات درباره مسائل اخلاقی و اجتماعی را گوشزد کرد تا در عمل افراد ظاهر شود، قرآن کتاب عمل است و نباید در محدوده حفظ و تلاوت خلاصه شود، قرائت و حفظ مقدمه حضور قرآن در جامعه و جنبه عملی پیدا کردن آن است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی استفاده از فرصت های گوناگون مانند ایام عید برای انجام فعالیت های فرهنگی و تبلیغی را مثبت و تأثیرگذار دانست و ابراز داشت: باید از فرصت ها استفاده کرد، همچنین می توان برای گردشگران خارجی نیز برنامه ریزی کرد تا پیام رسان انقلاب و اسلام به کشورهای خود باشند.

وی با اشاره به مشکلات رسم الخط عثمان طه در قرآن عنوان کرد: این رسم الخط اغلاط زیادی دارد، باید زمینه فراهم شود تا مسلمانان برای رفع و اصلاح این مشکل چاره اندیشی کنند، این مشکل سبب غلط خواندن قرآن می شود، باید مشکلات را برطرف کرد تا همه بتوانند درست قرآن بخوانند؛ اصلاح رسم الخط قرآن به معنای تحریف نیست و اشکالی ندارد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اخیرا شنیده شده که مسأله تعلیمات قرآنی در کتب درسی کاهش پیدا کرده است، اگر دست هایی می خواهند سند ۲۰۳۰ را اعمال کنند باید هوشیار باشیم و مقابله کنیم، نباید اجازه داد مسائل قرآنی در دروس مدارس کاهش پیدا کند.


اخبار مرتبط

 • با تشکیل مجمع عمومی اتاق تبلیغ خراسان؛ انتخابات دبیر و اعضای جدید هیأت امنای اتاق تبلیغ خراسان برگزار شد
 • عضو اتاق تبلیغ خراسان: تأخیر در ازدواج سبب اضطراب معنوی و روحی در فرد و جامعه است
 • اقتصاددانان حوزوی در بیانیه ای: دلخوشی به غرب سبب معطل ماندن سرمایه‌ و ظرفیت‌ های داخلی می‌شود| اقتصاددانان غرب‌گرا به عنوان مسببان اصلی مشکلات مورد بازخواست قرار گیرند
 • زندگینامه امام علی بن موسی الرضا علیه السلام
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه ذیقعده
 • ویژگی های حضرت معصومه(ع)
 • حضرت معصومه در یک نگاه
 • به مناسبت ماه ذی‌القعده؛ ماهی که منسوب به امام هشتم است
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 1 = 8