آیت الله مکارم شیرازی: روحانیت با تبیین مسائل مهدویت مردم را از وسوسه خناسان نجات دهند

حضرت آیت الله مکارم با بیان این که باید با تبیین مسائل مهدویت مردم را از وسوسه خناسان نجات داد، شرط ظهور را تربیت بندگان صالح دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با گرامیداشت سالروز میلاد بابرکت امام زمان(عج)، بر اهتمام همه مردم برای دعا جهت تعجیل در فرج تأکید کرد.

وی افزود: دعا خوب و لازم است اما به تنهایی کفایت نمی کند، قرآن می فرماید زمین سرانجام تحت سیطره بندگان صالحان خدا قرار می گیرد، از این رو شرط ظهور تربیت بندگان صالح خدا است تا بتوانند حکومت عدل الهی را اداره کنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که ۳۱۳ نفر مربوط به رده اول یاران حضرت است، اظهار داشت: باید تلاش کرد از میان نسل موجود، هسته اصلی انقلاب حضرت که بندگان صالح هستند تربیت و پرورش پیدا کنند.

وی ادامه داد: بر خلاف تصور باطلی که برخی می گویند ظهور در گرو افزایش فساد است، برای ظهور حضرت باید بندگان صالح پرورش پیدا کنند و امر به معروف تقویت شده و معرفت و ولایت افزایش پیدا کند تا زمینه ظهور حاصل شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر این که باید تبیین درست این موضوع باید مردم را از وسوسه خناسان نجات داد، ابراز داشت: باید به تلاش و کوشش برای تربیت نسل های برومنده افزوده شود تا شاهد فراهم شدن زمنیه های ظهور باشیم.

وی افزود: سربازان امام زمان(عج) باید وجود حضرت و مسائل ظهور را به درستی و دقیق برای مردم بیان کنند، طلاب باید در اصلاح خود، حوزه، برنامه ها و جامعه تلاش و کوشش کنند و در عمل الگو باشند تا  ان شاءالله از سربازان امام زمان(عج) باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = 10