آیت الله نوری همدانی : ایران با ادامه فعالیت های هسته ای پاسخ گستاخی آمریکا را بدهد | مسؤولان فریب اروپایی ها را نخورند

حضرت آ‌یت الله نوری همدانی ادامه قدرتمندانه فعالیت های هسته ای را بهترین پاسخ به گستاخی های دشمن دانست و از مسؤولان خواست که فریب اروپایی ها را نخورند و به آ‌ن ها خوشبین نباشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، به خروج آمریکا از برجام واکنش نشان داد و گفت: ۴۰ سال است که آمریکا با گفتن دروغ و توطئه برنامه های خود را پیش برده و هیچ اعتمادی به آن وجود ندارد.

وی افزود: آمریکای امروز همان آمریکایی است که ابتدا از راه جنگی وارد شد و هر توطئه ای که توانست علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داد که یکی از آن ها تحریم ها است، از ابتدا هم رهبر معظم انقلاب فریاد زدند که نمی توان با آمریکا مذاکره کرد و پیمان بست اما عده ای بر این موضوع اصرار کردند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که اتفاق شب گذشته حقانیت سخنان حکیمانه رهبر انقلاب را برای همگان آشکار کرد، اظهار داشت: با آمریکا نمی توان عهد و پیمان بست چرا که هیچگاه پایبند به آن نخواهد بود.

وی ادامه داد: همواره باید در صحنه حضور داشته باشیم چرا که انسان های بی تحرک و ساکت نمی توانند کاری انجام دهند، افراد متحرک می توانند در صحنه باشند و جهاد کنند؛ مسؤولان و همه کسانی که دل در گرو انقلاب دارند باید در حرف خود قاطع و در برابر دشمنان محکم باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که مسؤولان نباید فریب کشورهای اروپایی را بخورند، ابراز داشت: این که گفته شود که آمریکا خارج شده اما فرانسه، انگلیس و آلمان اعلام کردند که حضور دارند نباید سبب فریب ما شود چون این کشورها از ابتدا و همواره با آمریکا همراه بوده اند.

وی عنوان کرد: باید هوشیار باشیم تا به گونه ای نشود با طراحی این کشورهای اروپایی به جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد شود، همین کشورها می گویند ایران باید درباره موشک ها و توان نظامی با آن ها مذاکره کند، نباید به این کشورها خوشبین بود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: ایران با تأکید بر مقاومت خود باید فعالیت های صلح آمیز هسته ای را با قدرت ادامه دهد که این کار بهترین پاسخ به گستاخی های مستکبران به ویژه آمریکا است، همه مردم و مسؤولان باید بر محور ولایت فقیه و فکر و اراده رهبر انقلاب حرکت کنند.

وی همچنین در ابتدای سخنان خود با تأکید بر استفاده حداکثری طلاب از فرصت ها اضافه کرد: طلاب باید برای تعطیلات برنامه ریزی کنند و مطالعات خود را رها نکنند، باید برای زمان تعطیلات برنامه ریزی کرد چرا که طلاب همواره باید در مسائل علمی و شرعی آمادگی داشته باشند، طلاب می توانند هر جا که هستند با حوزه ها در ارتباط باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که انقلاب اسلامی وظیفه روحانیت را سنگین تر کرد،  گفت: سابقا کار حوزه درس و بحث بود اما در حال حاضر در زمانی زندگی می کنیم که دشمنان اسلام با ارزش ها، انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه دشمنی می کنند و با تمام قوا به میدان آمده اند و حوزه نمی تواند تنها به درس و بحث اکتفا کند.

وی افزود: دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی اتاق های فکر بسیاری دارند چرا که انقلاب را مانع اهداف شوم خود می دانند، علما در این زمان نمی توانند ساکت باشند و تنها به درس و بحث خود بپردازند بلکه خدا از علما عهد گرفته که در برابر ظالم نباید آرام باشند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: امام صادق(ع) فرمودند علمای شیعه مرزداران عقاید مردم هستند که آن سوی آن شیاطین حضور دارند تا هجمه کنند، علمای شیعه اجازه نمی دهند که شیاطین به شیعیان صدمه برسانند، موظف هستیم که آگاه و بیدار باشیم و دوستان را از نفوذ دشمنان حفظ کنیم.

وی با اشاره به فعالیت های شبکه های مجازی خارجی ادامه داد: باید جلوی نشر اکاذیب این شبکه ها گرفته شود، دشمن از این فضا نهایت سوء استفاده را انجام داده و رهبر انقلاب و بزرگان بارها تأکید کردند که فضای مجازی باید متکی بر داخل باشد.

این مرجع تقلید ابراز داشت: شبکه های اجتماعی ایرانی باید تقویت شده و جلوی شبکه های خارجی با جدیت گرفته شود، در کشور مسؤولانی هستند که تلاش می کنند فضاهای خارجی باز باشد، باید مراقب باشیم که فکر یک نفر اگر بر خلاف امنیت و مصلحت مردم است پذیرفته نشود.(خبری بعدی) »اخبار مرتبط

 • مجلس خبرگان رهبری: رییس جمهور و مدیران اقتصادی پاسخگوی اوضاع نابسامان اقتصادی باشند| تاراج سرمایه های کشور دیگر برای مردم قابل تحمل نیست
 • تبدیل تهدیدها به فرصت با الگوگیری از سیره امام جواد(ع)
 • تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد؛ ضرورت راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در حوزه های علمیه
 • عضو اتاق تبلیغ خراسان: حوزویان موظف به ارتقای سطح اخلاقی مسؤولان و جامعه هستند
 • برخورد قاطع با مفسدان موجب افزایش اعتماد عمومی خواهد شد| برای عبور از شرایط فعلی نیازمند عمل انقلابی در تمام عرصه ها هستیم
 • نقد شرایط فعلی به دلیل جناح گرایی و سیاسی بازی نیست
 • مسئولان منتظر نمانند مردم به دلیل فشار اقتصادی به خیابان‌ها بریزند/ چهار پیشنهاد برای بهبود وضع معیشتی مردم
 • با تشکیل مجمع عمومی اتاق تبلیغ خراسان؛ انتخابات دبیر و اعضای جدید هیأت امنای اتاق تبلیغ خراسان برگزار شد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + 3 =