در دیدار آیات نوری همدانی و کعبی تأکید شد؛ لزوم تشکیل جلسات هم اندیشی با حضور مراجع و اساتید برای ارائه راه حل مشکلات | روحانیت همراه و همدرد مردم است

حضرت آ‌یت الله نوری همدانی و آیت الله کعبی تأکید کردند که باید جلسات هم اندیشی فقهی و حقوقی با حضور مراجع، اساتید برجسته حوزه و فقهای شورای نگهبان تشکیل شود تا حوزه برای رفع مشکلات راه حل ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید با حضور در بیت آیت الله عباس کعبی با این عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت وگو کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی و آیت الله کعبی در این دیدار درباره مهم ترین مسائل حوزه های علمیه و کشور به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.

حضرت آیت الله نوری همدانی و آیت الله کعبی در این دیدار از مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب در جمع اقشار مردم درباره تبیین اوضاع نابسامان اقتصادی و وجود فشار بر مردم، تبیین مدیریت بازار ارز و سکه، دستور قاطع ایشان به قوه قضائیه برای اقدام سریع، انقلابی و عادلانه  جهت مجازات مفسدان اقتصادی و راهکارهای اصلاح اوضاع اقتصادی و بهبود مشکلات معیشتی، تجلیل کردند.

در این دیدار همچنین درباره مواضع مهم مراجع تقلید به ویژه حضرات آیات نوری همدانی، مکارم شیرازی و صافی گلپایگانی و بازتاب و تأثیر آن و بیانیه های خبرگان و نهادهای عالی حوزوی در مطالبه اصلاح اوضاع اقتصادی از قوای سه گانه گفت وگو شد.

حضرت آیت الله نوری همدانی در این دیدار بر اصلاح نظام بانکی کشور تأکید ویژه کرد و بررسی مسائل فقهی پیرامون بحث های خسارت تأخیر تأدیه و ربا و را ضروری دانست.

همچنین در این دیدار تأکید شد که جلسات هم اندیشی فقهی و حقوقی با حضور برخی از مراجع، اساتید برجسته حوزه و فقهای شورای نگهبان تشکیل شود تا حوزه برای رفع مشکلات راه حل ارائه دهد.

حضرت آیت الله نوری همدانی و آیت الله کعبی در این دیدار تصریح کردند حوزه باید در تقویت مبانی فقهی فکری و فقهی لازم برای نظام فعال باشد و همیشه روحانیت و مرجعیت پناه مردم بوده اند و در حل مشکلات و معضلات مردم همراه آنان بوده و هستند.

دروس فقه و اولویت های دروس، جدیت حوزویان در تحصیل و تبلیغ، لزوم استفاده از فرصت بی نظیر دهه محرم برای تبیین مکتب عاشورا و نقشه دشمنان و راه مقابله با آن و همچنین مسائل منطقه، موضوع مقاومت و تجلیل از مقاومت به ویژه حزب الله و یمن از دیگر مباحثی بود که حضرت آیت الله نوری همدانی و آیت الله کعبی درباره آن گفت وگو و تبادل نظر کردند.


اخبار مرتبط

 • آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر خدمت رسانی به مردم و پرهیز از حاشیه ها توسط دولت تصریح کرد: دولت باید بیشتر به فکر مردم باشد و با مسأله حضور زنان در ورزشگاه سر مردم را گرم نکند و به دنبال واقعیت ها باشد.
 • ارسال نامه ای از قم به رئیس قوه قضائیه 
 • مصمم و سربلند، پای اهداف انقلاب ایستاده‌ایم
 • آیت الله نوری همدانی: وظیفه روحانیت کنار زدن فضای غبار آلود و روشنگری درباره فتنه ها است
 • آیت الله علوی گرگانی: ضعف مدیریت در کشور مشهود است| چشم مسؤولان به داخل باشد مشکلات کشور حل می شود
 • بیانیه مدیر حوزه علمیه خراسان درباره مصوبه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم
 • پرونده طلبه مظلوم محمد تولایی(۳) اهمال تیم پزشکی در پرونده طلبه مظلوم محمد تولایی
 • آیت الله نوری همدانی: تصویب FATF با شاخصه های انقلاب اسلامی منافات دارد| شورای نگهبان با دقت موضوع را بررسی کند/باید در تدوین کنوانسیون مبارزه با تروریسم بجای FATF قانون داخلی تصویب می کردیم
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 4 = 10