پرونده طلبه مظلوم محمد تولایی(۲) اهمال تیم پزشکی در پرونده طلبه مظلوم محمد تولایی

کمیته پیگیری های ویژه اتاق اندیشه ورز تبلیغ بررسی میکند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، فضای مجازی مدتی است روایتگر مظلومیت طلبه جوان ۲۷ ساله‌ای است که ۱۵ شهریور ماه مورد سوء قصد قرار گرفت.
در پرونده سوء قصد به محمد تولایی دو نکته قلب هر انسان دردمندی را آزار می‌دهد اول تیغ کینه‌ای که توسط یک انسان نما، این طلبه جوان صاحب سه فرزند خردسال را آسمانی کرد و دوم قصور تیم درمانی.

خانواده تولایی و برخی مسئوولان عنوان کرده‌اند که تیم پزشکی حجت‌الاسلام محمد تولایی در وخامت حال وی بی‌تقصیر نبوده و شاید بتوان گفت تشخیص دیرهنگام آنان عاملی در جهت فوت وی بوده است.
چندی پیش نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه مجلس را برعهده داشته است در خصوص این اتفاق اعلام می‌کند: شکی در مظلومیت این طلبه وجود ندارد، بر اساس اطلاعاتی که کسب کردم بیمارستان در انجام عمل‌ها دقت لازم را نداشته است.
علی مطهری ادامه می‌دهد: ظاهراً این طلبه رفتنی نبود؛ اما تاکنون هیچ توضیح روشنی ارائه نشده است که قاتل چه کسی بوده و مسؤولان باید در این زمینه توضیح دهند.

همچنین حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، نماینده مجلس نیز در این جلسه در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس می‌گوید: کمتر از ۲۰ روز گذشته طلبه جوانی در مشهد در حادثه تروریستی مورد  ضرب و جرح قرار گرفت، با توجه به نحوه قتل این طلبه لازم می‌دانم به این موضوع تذکر دهم.

اهمال‌کاری تیم پزشکی منجر به وخامت حال حجت‌الاسلام تولایی شد
برادر مرحوم تولایی در گفت‌وگو با فارس ضمن تایید این مطلب؛ گفت: زمانی برادرم را پس از مجروح شدن به بیمارستان شهید کامیاب(امدادی) منتقل می‌کنند متاسفانه تیم پزشکی بیمارستان متوجه اصابت چاقو به قلب وی نمی‌شود.
محمود تولایی اضافه کرد: زمانی که محمد مورد اصابت چاقو قرار می‌گیرد و او را به بیمارستان امدادی منتقل می‌کنند تیم درمان متوجه نمی‌شوند که چاقویی که به بدن او اصابت کرده قلب را نیز پاره کرده است.

وی بیان کرد: وقتی حال برادرم در ساعت ۱۶:۱۵ عصر روز پنجمی که بیمارستان شهید کامیاب بستری بود وخیم می‌شود تصمیم گرفته می‌شود به بیمارستان قائم منتقلش کنیم.
برادر حجت‌الاسلام تولایی تصریح کرد: تا زمانی که مجوز انتقال را دریافت کنیم و آمبولانس از بیمارستان قائم(عج) بیاید ساعت حدود ۲۰:۱۵ شب می‌شود.
تولایی ادامه داد: در بیمارستان قائم تیم پزشکی اقدام به گرفتن اکو می‌کنند و تشخص می‌دهند که برادرم آمبولی کرده است(خون در بدن لخته شده) و اعلام می‌کنند که باید به اتاق عمل برود.
وی با بیان این موضوع که ساعت حدود ۴۵ دقیقه بامداد روز ششم مجروح شدن، برادرم به اتاق عمل می‌رود، خاطرنشان کرد: در اتاق عمل تیم پزشکی متوجه می‌شود چاقوی فرد ضارب حدود سه سانت سمت چپ قلب را پاره کرده است.

تولایی افزود: چنانچه تیم پزشکی بیمارستان شهید کامیاب(امدادی) از همان ابتدا لخته شدن خون را تشخیص می‌داد می‌توانستند با آمپول رقیق کننده خون جلوی وخامت حال برادرم را بگیرند؛ اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

وی با تاکید بر این نکته که هیچ شبهه‌ای وجود ندارد که تیم پزشکی در وخیم شدن حال برادرم دخیل بود است؛ گفت: اتفاق رخ داده نتیجه عملکرد نادرست تیم پزشکی است؛ چرا که آنان نتوانستند به‌موقع تشخیص دهند و زمان طلایی را در درمان از دست دادند.
تولایی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون از سمت خانواده تولایی شکایتی به مراجع ذی‌صلاح شده است؟؛ بیان کرد: با توجه به اینکه پرونده در پزشکی قانونی در حال پیگیری است به ما اعلام شده تا زمانی که پزشکی قانونی تشخیص خود را اعلام نکند ما نمی‌توانیم شکایت کنیم.
وی ضمن اشاره به این موضوع که صد در صد دنبال شکایت هستیم، در خصوص روند پرونده در دادگستری؛ گفت: معاون دادستانی به طور جد در حال پیگیری پرونده است، البته هنوز خبری از پیدا شدن ضارب به دست نیامده است.

اتاق اندیشه ورز تبلیغ خراسان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = 15