انتقاد آیت الله علوی گرگانی از بی توجهی برخی نمایندگان به توصیه های بزرگان دینی

حضرت آیت الله علوی گرگانی با انتقاد از عدم توجه برخی نمایندگان مجلس به نظرات بزرگان دین تأکید کرد تصمیمات مجلس باید بر اساس دستورات اسلام و ارزش های انقلاب باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون معترض به سند ۲۰۳۰ با بیان این که گاهی اوقات دریچه هایی از طرف دشمن برای ما باز شده است، اظهار داشت: در مورد این سند نیز باید ببینیم چه هدف و مقصدی از این طرح ها وجود دارد؟ یکی از اهداف این سند بالابردن سن ازدواج و تبدیل کردن آن به قانون است.

وی افزود: از اوایل سال ۷۰ متأسفانه بحث «اولاد کمتر زندگی بهتر» مطرح شد که بدون شک ضد دین و آیین اسلام بود در حالی که در باب اخبار و روایات همیشه پیامبر و ائمه(ع) الگو و اسوه معرفی شده اند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که دشمنان همیشه برای خانواده های ما نقشه های تازه ای می ریزند، گفت: امروز در این سند هدف این است که سن ازدواج را بالا ببرند، بدون شک آنها این طرح ها را می دهند تا جمعیت ها کمتر شود و امت شیعه انقلابی نتوانند حرکتی در برابر آنها داشته باشند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در ادامه عنوان کرد: جریان اخیری هم که در مجلس تصویب شد اول گرفتاری است با این که بارها به برادران نماینده تذکر دادیم، اما دیدید با این که ۱۲۰ نفر مخالف بودند اما در نهایت اکثر مجلس رأی موافق به تصویب این لایحه دادند، البته امیدواریم مراحل بعدی آن در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به نفع کشور تمام شود.

وی با اشاره به این که نظر رهبر معظم انقلاب باید همیشه مورد توجه و عنایت مجلسی ها باشد، گفت: وقتی در رأس یک کشور ولی فقیه قرار دارد نمایندگان در مورد یک موضوعی که به دین و شریعت ربط دارد ابتدا باید با رهبر معظم انقلاب در میان بگذارند تا اگر دیدند از نظر دینی و مذهبی مشکلی ندارد سراغ قانونی کردن آن بروند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: عقیده ما این است که اسلام دین کامل است و بالاتر از دین اسلام دینی نیست چراکه خداوند نیز درقرآن بر این مطلب تصریح کرده و قوانین اسلام غایت متانت است؛ از جمله آنها ازدواج در سن مناسب و پایین بود که ترک شده و شما می بینید امروز دختران زیادی بدون همسر مانده اند و میل جوانان به ازدواج نیز با بالا رفتن سن پایین آمده است.

وی سند ۲۰۳۰ را نوعی سرعت بخشی برای آلوده کردن جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: وقتی جوانان دیر ازدواج کنند مشکلاتشان بیشتر می‌شود و خیلی از اوقات به طلاق منجر می شود، لذا برنامه ریزی صحیح لازم است البته در برخی موارد می توان نظر دادگاه و کارشناس را در مورد ازدواج گرفت ولی این که سن ازدواج در جامعه بالا برود خوب نیست.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در پایان تأکید کرد: برادران محترم در مجلس دقت کنند که در تصویب قوانین دین و پروردگار را در نظر داشته باشند و امیال نفسانی را دخالت ندهند.


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + = 5