انتقاد آیت الله علوی گرگانی از بی توجهی برخی نمایندگان به توصیه های بزرگان دینی

حضرت آیت الله علوی گرگانی با انتقاد از عدم توجه برخی نمایندگان مجلس به نظرات بزرگان دین تأکید کرد تصمیمات مجلس باید بر اساس دستورات اسلام و ارزش های انقلاب باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون معترض به سند ۲۰۳۰ با بیان این که گاهی اوقات دریچه هایی از طرف دشمن برای ما باز شده است، اظهار داشت: در مورد این سند نیز باید ببینیم چه هدف و مقصدی از این طرح ها وجود دارد؟ یکی از اهداف این سند بالابردن سن ازدواج و تبدیل کردن آن به قانون است.

وی افزود: از اوایل سال ۷۰ متأسفانه بحث «اولاد کمتر زندگی بهتر» مطرح شد که بدون شک ضد دین و آیین اسلام بود در حالی که در باب اخبار و روایات همیشه پیامبر و ائمه(ع) الگو و اسوه معرفی شده اند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که دشمنان همیشه برای خانواده های ما نقشه های تازه ای می ریزند، گفت: امروز در این سند هدف این است که سن ازدواج را بالا ببرند، بدون شک آنها این طرح ها را می دهند تا جمعیت ها کمتر شود و امت شیعه انقلابی نتوانند حرکتی در برابر آنها داشته باشند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در ادامه عنوان کرد: جریان اخیری هم که در مجلس تصویب شد اول گرفتاری است با این که بارها به برادران نماینده تذکر دادیم، اما دیدید با این که ۱۲۰ نفر مخالف بودند اما در نهایت اکثر مجلس رأی موافق به تصویب این لایحه دادند، البته امیدواریم مراحل بعدی آن در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به نفع کشور تمام شود.

وی با اشاره به این که نظر رهبر معظم انقلاب باید همیشه مورد توجه و عنایت مجلسی ها باشد، گفت: وقتی در رأس یک کشور ولی فقیه قرار دارد نمایندگان در مورد یک موضوعی که به دین و شریعت ربط دارد ابتدا باید با رهبر معظم انقلاب در میان بگذارند تا اگر دیدند از نظر دینی و مذهبی مشکلی ندارد سراغ قانونی کردن آن بروند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: عقیده ما این است که اسلام دین کامل است و بالاتر از دین اسلام دینی نیست چراکه خداوند نیز درقرآن بر این مطلب تصریح کرده و قوانین اسلام غایت متانت است؛ از جمله آنها ازدواج در سن مناسب و پایین بود که ترک شده و شما می بینید امروز دختران زیادی بدون همسر مانده اند و میل جوانان به ازدواج نیز با بالا رفتن سن پایین آمده است.

وی سند ۲۰۳۰ را نوعی سرعت بخشی برای آلوده کردن جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: وقتی جوانان دیر ازدواج کنند مشکلاتشان بیشتر می‌شود و خیلی از اوقات به طلاق منجر می شود، لذا برنامه ریزی صحیح لازم است البته در برخی موارد می توان نظر دادگاه و کارشناس را در مورد ازدواج گرفت ولی این که سن ازدواج در جامعه بالا برود خوب نیست.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در پایان تأکید کرد: برادران محترم در مجلس دقت کنند که در تصویب قوانین دین و پروردگار را در نظر داشته باشند و امیال نفسانی را دخالت ندهند.


اخبار مرتبط

 • مسجد مروی‌ها ،از آثار فرهنگی مشهد در بافت اطراف حرم در آستانه تخریب /حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر با صدور بیانیه‌ای نسبت به‌تخریب مسجد مروی‌ها واکنش نشان داد. 
 • مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه در بیرجند: حوزه های علمیه اهل سنت بعد از انقلاب ۱۰ برابر شده اند/ وجود بیش از ۱۷ هزار مسجد اهل سنت در ایران 
 • روحانی جوان عدالتخواه و افشاکننده تخلفات، از سوی دادگاه ویژه روحانیت بازداشت شد
 • نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری| نا امنی های جهان به دلیل عدم شناخت انسان و انسانیت است
 • آیت الله نوری همدانی در دیدار شورای عالی حوزه: استقلال حوزه‌ به معنای کناره گیری از نظام اسلامی نیست| پاسداری از انقلاب وظیفه حوزه و روحانیت است| شورای عالی ارتباط با بدنه حوزه را تقویت کند
 • آیت الله نوری همدانی: امت اسلامی به فریاد مردم مظلوم یمن برسد| سازمان های مدعی حقوق بشر از هر زمانی بی خاصیت تر شده اند
 • آیت الله علوی گرگانی: برخی با نام دین می خواهند اعتقادات مردم را خراب کنند
 • آیت الله جوادی ‌آملی: تبری قولی و تولی عملی نسبت به شیطان مانع استجابت دعا است
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1 + = 3