آیت الله نوری همدانی:رسانه در زمینه سلامت جامعه فرهنگ سازی کنند|تأثیر سلامت بر فکر و فرهنگ کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیأت مدیره انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با اشاره به اهمیت درمان بیماری های خاص در کشور گفت: حرفه طبابت همواره در روایات مورد تأکید قرار گرفته، زیرا اسلام برای سلامتی جسم انسان اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی به نقش سلامتی در تفکر و فرهنگ جوامع اشاره و اظهار کرد: سلامت تأثیر بسیاری در جریان فکر و فرهنگ دارد و طب از این جهت که در جهت حفظ بدن می کوشد، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که عوامل ایجاد سرطان باید در صدا و سیما تبیین شود تا مردم نسبت به آن ها آگاهی پیدا کنند، ابراز کرد: ورزش یکی از عوامل بسیار مهم در حفظ سلامتی است و اگر کسی به صورت مداوم ورزش کند، بیمار نخواهد شد؛ همچنین افراد باید برای تغذیه خود نیز برنامه ریزی داشته باشند، زیرا تغذیه نامناسب دلیل اصلی ایجاد بیماری ها است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: رسانه ها باید ساعاتی را برای کارشناسان سلامت اختصاص دهند تا مردم را مضرات برخی خوراکی ها را آگاه سازند.

وی با اشاره به این که بر اساس روایات پرهیز از تغذیه های نامناسب بسیاری از ابتلای به بسیاری از امراض جلوگیری می کند، تأکید کرد: افراد باید همواره تحرک داشته باشند و تنبلی بپرهیزند، زیرا تنبلی عامل اصلی ایجاد بیماری ها است؛ برخی خوراکی ها برای بدن بسیار ضرر دارد، بنابراین ضرر ان ها بید از سوی کارشناسان برای مردم تبیین شود تا دیگر سراغ ان ها نروند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = 10