نفوذی ها برای تخریب وجهه و چهره شهر قم برنامه دارند

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان توصیه هایی مهم خطاب به استاندار قم، نسبت به تلاش و فعالیت برخی نفوذی ها برای تخریب وجهه و چهره شهر قم هشدار داد.حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار استاندار جدید قم، با اشاره به موقعیت و جایگاه ویژه و ممتاز قم تصریح کردند: قم ام القرای جهان تشیع، بارگاه حضرت معصومه(س)، مرکز بزرگ ترین حوزه علمیه دنیای اسلام، پایگاه فقاهت و مرجعیت و خاستگاه انقلاب اسلامی است و با دیگر شهرها تفاوت فراوانی دارد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: قم سالیانه میزبان میلیون ها زائر از داخل و خارج کشور است، وجود بارگاه نورانی کریمه اهل بیت(س)، مسجد مقدس جمکران، صدها مرکز علمی، فرهنگی و پژوهشی و نیز حضور هزاران طلبه در این شهر، جایگاه  ممتاز و منحصر بفردی به قم بخشیده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرای با ذکر این مقدمه خواستار توجه ویژه مسؤولان و دولتمردان به استان قم شد و اظهار داشت: حوزه علمیه و مرجعیت با وجوهات مردمی نیازهای نظام و دولت اسلامی را در بخش های مختلف از جمله ائمه جمعه، عقیدتی سیاسی، قضات و دیگر عرصه ها تامین می کنند و این خدمت رسانی با پول دولت نیست.

این مرجع تقلید تاکید کرد: هرچه مسؤولان و دولتمردان به قم توجه کنند  باز هم پاسخگوی این حجم از خدمت نخواهد بود؛ بنابراین قم از دولت طلبکار است نه بدهکار.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: قم باید از جمیع جهات شهری آبرومند و نمونه باشد، در زمان رژیم طاغوت قم شهری مورد غضب بود و متاسفانه الان نیز شهری مظلوم و محروم است و آن گونه که شایسته است به این شهر و استان توجه نمی شود.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه توصیه هایی خطاب به استاندار جدید قم ارائه کرد و گفت: قم شهری دینی و فرهنگی است و مظاهر غیر مذهبی نباید در آن وجود داشته باشد؛ باید در این خصوص  حساسیت های موجود را درک کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که هرگونه خدمت در شهر مقدس قم ذخیره یوم المعاد خواهد بود، خطاب به استاندار جدید اظهار داشت: قدر توفیقی که نصیب تان شده است را بدانید و با تمام وجود به قم و شهروندان خدمت کنید.

این مرجع تقلید خواستار تشکیل اتاق فکری از سوی استاندار قم به منظور بررسی کاستی ها و رفع آسیب  های استان شد و تاکید کرد: در انجام پروژه ها و طرح ها اصل مهم اولویت بندی را مد نظر داشته باشید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین بر لزوم تسریع در روند احداث فرودگاه  قم تاکید و تصریح کرد: احداث فرودگاه روند عمران و آبادانی قم را سرعت می بخشد و در این خصوص نیز باید پیگیری ها و اقدامات لازم از سوی استانداری صورت گیرد.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود هشدار داد گروهی نفوذی می خواهند وضع و چهره قم را تغییر دهند، اینها از این طریق می خواهند به نظام اسلامی آسیب برسانند؛ در این خصوص نیز باید هوشیار بود. 


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + = 11