آیت الله صافی گلپایگانی:سیره علمی و عملی امام رضا به جهانیان معرفی شود

حضرت آیت الله صافی با بیان این که هدف همه باید اجرای مقاصد اسلامی و هدایت بشریت باشد، بر لزوم معرفی سیره علمی و عملی امام رضا(ع) به جهان تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای شورای عالی علمی و برنامه‌ریزی نخستین همایش بین المللی امام رضا علیه السلام و گفتگوی ادیان» گفت: بنده بسیار خوشحال شدم و افتخار می‌کنم که در خدمت شما هستم. کار شما، کار بزرگی است که ان‌شاء الله مورد توجّه حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار دارد.

وی برگزاری چنین همایش‌هایی را در معرفی سیره اهل بیت علیهم السلام بسیار مؤثر دانست و افزود: اگر چه ائمه طاهرین علیهم السلام نور واحدند، لیکن هر کدام از آن بزرگواران، در عصر خودشان، ظهور خاصی داشتند. در زمان حضرت علی بن موسی الرضا علیهما السلام، ظهور علمی ایشان فوق العاده بود.

این مرجع تقلید اظهار داشت: آن حضرت، برای حفظ اسلام و رد هر گونه شبهه و شک، مجاهدت‌های فراوانی فرمودند و شخصاً با دانشمندان بزرگِ ادیانِ مختلف، مباحثه کرده و آنها را مُجاب کردند که صورت آن جلسات مباحثه و مناظره، در کتب تاریخ و حدیث، ثبت و ضبط گردیده است. کار شما در معرفی این سیره، کار بسیار بزرگی است که امیدوارم به نحو احسن بتوانید این سیره را معرفی نمایید.

وی اجرای مقاصد اسلامی را هدف نهایی همگان معرفی کرد و بیان داشت: مسأله این است که اسلام، ان‌شاء الله قوت پیدا کند و مطرح شود تا همه دنیا، از اسلام، از قرآن مجید و از روایات اهل بیت علیهم‌السلام بهره‌مند شوند و این کارها به آنجا منتهی شود که موجبات هدایت همگان فراهم گردد.

حضرت آیت الله صافی با آرزوی توفیقات بیشتر برای حاضران در جلسه، گفت: ای کاش بنده هم با شما و در خدمت شما بودم و می‌توانستم در این کار بزرگی که انجام می‌دهید سهیم باشم. ان شاء الله روز به روز بتوانید در راهی که انتخاب کرده‌اید موفق‌تر باشید.


اخبار مرتبط

 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • پیام تبریک دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به رهبر انقلاب
 • تکذیبیه دفتر آیت الله نوری همدانی پیرامون اخبار کذب شبکه های معاند + متن
 • دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه، ضدفساد و معتقد به تحول و جوانان باشد
 • پیام آیت الله نوری همدانی در محکومیت حادثه تروریستی افغانستان
 • حکومت افغانستان برای حمایت از غیر نظامیان چاره‌ای بیندیشد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 + = 14