مردم نباید دغدغه هزینه درمان را داشته باشند/طرح عمومی تحول سلامت اجرا شود

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر اجرای عمومی طرح تحول سلامت تصریح کرد که مردم و بیماران نباید دغدغه هزینه های درمان را داشته باشند.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، چهلمین سالگرد انقلاب مقدس اسلامی را گرامی داشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی سرآغاز خدمات بسیار فراوانی برای عالم بشریت بود، یکی از مسائلی که اسلام به آن عنایت ویژه دارد مسأله خدمت به مردم است، امام سجاد(ع) فرمود بالاترین ترین عبادت ها خدمت کردن به مردم است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که خدمات مربوط به انسان بسیار مهم است، اظهار داشت: اسلام دو علم فقه و طب را در بلندای علوم قرار داده است، خدمات علم فقه مربوط به دین و معنویت است و در راستای معنویات، ایمان و عقیده قرار دارد و حرف اول را می زند.

وی ادامه داد: علم طب از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که مربوط به سلامت انسان است و اگر انسان سالم نباشد توانایی انجام وظایف خود را ندارد، کار جامعه پژشکی بسیار مهم است و باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) ابراز داشت: هر جامعه ای باید دارای فقیه عالم پرهیزکار، پزشک درستکار و مدیر خیرخواه باشد، در تمام نقاط ایران باید پزشکان حضور داشته باشند و به مردم خدمت کنند.

وی عنوان کرد: آقای دکتر هاشمی در دوران وزارت خود خدمات تأثیرگذار خوبی انجام داد، یکی از این خدمات طرح تحول سلامت است که باید به صورت عمومی ادامه داده شود تا مردم دغدغه هزینه های درمان را نداشته باشند؛ طرح تحول سلامت باید به صورت عمومی در کل کشور برقرار باشد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری ها خاطرنشان کرد: مردم باید آگاه باشند تا عادت کنند به جای مبتلا شدن به بیماری و رفتن به سراغ درمان، از بیماری پیشگری کنند، تحرک و تغذیه مناسب تأثیر ویژه ای در پیشگیری از بیماری ها دارد.

وی اضافه کرد: در علم طب بزرگانی مانند بوعلی سینا و زکریای رازی داریم که غربی ها نیز از مطالب این بزرگان استفاده می کنند، امت اسلام در علوم بسیاری تقدم دارد اما غربی ها علوم را از امت اسلام گرفتند به نام خود زدند.


اخبار مرتبط

 • دبیر اتاق فکر تبلیغ خراسان: دشمن در تلاش برای انحراف اذهان از واقعیت ظهور است
 • نامه ای از امام زمان(عج) به یک روحانی
 • دوازده ویژگی مصلح جهانى در روایات شیعه و سنی
 • ناشنیده‌هایی از گروهک احمدالحسن 
 • نگـاه راهبـردی غـرب به آخـرالزّمان ؛ بوسیله نظام سینمایی هالـیوود
 • شدت توطئه ها نشانه نفس های آخر دشمنیِ دشمنان با جمهوری اسلامی است
 • عضو هیات امنای اتاق تبلیغ خراسان:نسل جوان نقش مهمی در حل مشکلات جامعه دارد
 • دیدار مراجع با تولیت آستان قدس رضوی: آیت الله صافی گلپایگانی:نسبت به احیا و حفظ موقوفات آستان قدس رضوی اهتمام کنید/ آیت الله وحید خراسانی:معرفت افزایی زائران مورد توجه باشد/ آیت الله نوری همدانی:خدمت رسانی به زائران رضوی با قوت تداوم یابد/ لزوم هم افزایی علمای قم و مشهد/ آیت الله مکارم شیرازی:از لزوم توسعه فعالیت های فرهنگی و توجه به محرومان تا تقویت ارتباط با علما
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 7 = 11