بیانیه اتاق تبلیغ خراسان خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه ۱۳۹۸

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم؛
همانطور که مستحضر هستید این روزها لایحه بودجه ۱۳۹۸در صحن علنی مجلس مطرح است ،لایحه ای که می تواند کمک جدی و قابل توجهی به بهبود اوضاع اقتصادی، محرومیت زدایی ، مقابله با فساد و افزایش اعتماد عمومی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در خود داشته باشد.
اتاق تبلیغ خراسان ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای شما نمایندگان ملت ، توجه به چند نکته را بعنوان مطالبه بحق مردم، رهبری و مراجع دینی و حوزه های علمیه، انتظار دارد.

۱)نسبت به تصویب مالیاتها و عوارض، حتما شرایط اقتصاد کنونی کشور لحاظ گردد، خصوصا که برخی مالیاتها و عوارض،در سالهای اخیر موجب ورشکستگی و تعطیل واحدهای تولیدی و صنفی و در نتیجه،بیکاری جمع زیادی از افراد شده که کررا به علما و روحانیون از باب دادخواهی مراجعه میکنند.
لذا افزایش ۵۰درصدی مالیات بر ارزش افزوده(که خود محل اشکال و ایرادات فراوان و موجب اعتراض مردم و اقتصاد دانان و علما است) محل تامل و خلاف مصالح کشور و مردم تلقی میشود.

۲)نسبت به افزایش حقوق کارکنان دولت و ادارات و…،عدالت و رفع فاصله طبقاتی حتما لحاظ گردد، تا مبادا افزایش حقوق برخی مدیران برابر تمام حقوق یک کارمند باشد که قطعا خلاف انصاف و اخلاق است.
ضمن انکه جهت جلوگیری از ایجاد حقوق های نجومی، تاکید میگردد از افزایش حقوق های بالای۱۰میلیون تومان که بشدت بر بودجه کشور هم تاثیرگذار است ،پرهیز گردد تا صاحبان این نوع حقوق ها هم مقداری از تورم و فشار اقتصادی موجود را درک کنند.

۳)جهت مقابله با اسراف و رعایت صرفه جویی ،بودجه تشریفات دستگاههاو همایشهای غیرضرور قطع شده،و در موارد ضروری هم به طور جدی کاهش یابد تا شاهد اسراف و هدر رفت بیت المال مسلمین نباشیم.

۴)نسبت به بودجه های فرهنگی و نهادهای فرهنگی ،که متاسفانه کاهش شدیدی را در آن شاهد هستیم، توجه جدی شود. در این خصوص میتوان از بودجه های غیرضرور و تشریفات زائد کاسته و بر بودجه های فرهنگی افزود.

۵)نسبت به یارانه و بسته های حمایتی دهکهای پایین حتما توجه جدی و افزایش قابل قبولی(خصوصا با نرخ تورم اقلام کالاهای اساسی و ضروری) لحاظ گردد، تا اثر تورم بر این اقشار مظلوم کاهش یابد.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
اتاق اندیشه ورز تبلیغ خراسان
۹اسفند۱۳۹۷

https://telegram.me/otaqe
www.otaghfekr.ir
sapp.ir/otaghtabligh


۲ نظرات برای بیانیه اتاق تبلیغ خراسان خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه ۱۳۹۸

  1. محمدرضا گفت:

    احسنت.دستتون درد نکنه.حداقل یک صدایی از حوزه مشهد در امد

  2. ابو حسین گفت:

    بیانیه خوبیه.تخصصی و همه جانبه و منظقی و بیطرف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = 18