آیت الله نوری همدانی:هنرمندان باید هنر خود را در راه پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب به کار گیرند

حضرت آیت الله نوری با بیان اینکه هنرمندان باید هنر خود را در راه پیشبرد اهداف دین و انقلاب به کار گیرند، بر ضرورت توجه هنرمندان به هنرهای تجسمی تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای سازمان بسیج هنرمندان با اشاره به اهمیت کار هنرمندان دینی گفت: خدمت به حق و انقلاب به هر وسیله ای که باشد، بسیار با ارزش است.

وی با تأکید بر اینکه هنر در مبانی اسلامی از جایگاه مهمی برخوردار است، ادامه داد: هنرمندان باید در دنیای مبارزه میان حق و باطل، هنر خود را در راه پیشبرد اهداف دین و انقلاب به کار گیرند؛ اگر هنر در راه تقویت حق، ایمان و انقلاب به کار گرفته شود، از جایگاه ویژه ای برخوردار است، زیرا بدین وسیله می توان افراد بسیاری را جذب کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه خطبه فدکیه و خطبه حضرت زینب(س) در مجلس یزید جلوه ای از هنر اسلامی است، خاطرنشان کرد: هنر دینی در دنیای امروز که مبارزه وسیعی میان حق و باطل شکل گرفته، می تواند به مغلوب سازی جبهه باطل کمک بسیاری کند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هنر در ابعاد مختلف، وسیله پیشرفت اسلام است، افزود: هنرمندان باید در آگاه به زمان باشند و طبق اقتضای نیازهای روز بشریت هنر ناب دینی ارائه دهند تا در مبارزه با جبهه باطل مؤثر واقع شوند.

وی با تأکید بر ضرورت توجه هنرمندان جامعه اسلامی به مقوله هنرهای تجسمی اضافه کرد: در دوران ما هنرهای تجسمی رونق گرفته است، بنابراین هنرمندان می توانند با استفاده از این نوع هنر به احیای گفتمان ایثار و شهادت بپردازند.

حضرت آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: هنر ناب دینی می تواند خود را در شعر، نویسندگی و هنرهای تجسمی نشان دهد، بنابراین هنرمندان جامعه اسلامی با استفاده از حربه های مختلف هنری اسباب پیشرفت اسلام را فراهم آورند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: هنر در گذشته در شعر و نویسندگی و بیان محدود می شد، اما امروز هنرهای تجسمی ظرفیت بسیار عظیمی را پیش روی ما قرار داده است که باید از آن به خوبی بهره برد.


اخبار مرتبط

 • تذکرات مراجع تقلید به دولت در دیدار وزیر امور خارجه
 • هشدار مجدد آیت الله العظمی نوری همدانی: طرح کمیسیون اقتصادی مجلس درباره بانکداری بدون ربا دقیق نیست /بانک ها نباید دنباله رو غرب باشند / بعد از ۴۰ سال هنوز بانک ها اصلاح نشدند/حکم اوراق قرضه و مشارکت /
 • توصیه های آیت الله العظمی مکارم به رئیس جدید دستگاه قضا: مردم از دستگاه قضا راضی نیستند/ باید شاهد تحولات جدید باشیم /قوه قضاییه به تحول نیاز دارد | آقای رئیسی آشنا به پیچ و خم ها است
 • تأکید آیت الله سبحانی بر ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه
 • آیت الله علوی گرگانی: ولایت فقیه استمرار ولایت اهل بیت است | باید در مسیر ولایت الهی حرکت کنیم
 • آیت الله نوری همدانی:هنرمندان باید هنر خود را در راه پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب به کار گیرند
 • بلندای معارف دعای رجبیه در بیان آیت الله جوادی آملی
 • آیت الله نوری همدانی:روحانیت نمی تواند نسبت به مشکلات مردم و جامعه بی تفاوت باشد/ دشمن با شیعه هراسی از اثرگذاری تشیع در جهان جلوگیری می کند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1 + 3 =