نویسنده مسیحی لبنانی: کل فضائل بشریت در علی(ع) خلاصه شده است

download

یک نویسنده مسیحی لبنانی گفت: کل فضائل بشریت در امام علی (ع) خلاصه شده و او تمام ذهن جامعه را تسخیر کرده است.

الیاس شویری ظهر امروز در محفل شعر عاشورایی اداره اوقاف نیشابور در بقعه بی‌بی‌شطیطه این شهرستان، اظهار داشت: واقعا نمی‌توانیم ابعاد انسانی و فضایل امام علی(ع) را درک کنیم.

وی بیان داشت: امام در دریای علوم قرآن شناور بودند و به اسرار هستی دست یافتند، بنابراین نمی‌توانیم چیز زیادی را درباره ایشان بنویسیم.

مولف کتاب «امام علی(ع) مومن راستین» ادامه داد: به‌ راستی وقتی درباره عظمت امام علی(ع) فکر می‌کنیم دچار حیرت و سرشار از شگفتی می‌شویم.

شویری با اشاره به اینکه در کتاب‌ها جستجو می‌کردم تا در خصوص آن معصوم نکاتی را بیابم، افزود: البته احساس اضطراب و تشنج می‌کردم، زیرا حضرت علی(ع) اسرار هستی را درون خود جای داده بود.

وی تصریح کرد: خداوند یکی از صفات خود «علی» را به او داد که همه فِرَق بشریت از منبع دانش او سیراب و بهره‌مند شوند.

مولف کتاب «راه‌ها  به سوی خدا یکی است» به نقل از جبران خلیل جبران نویسنده لبنانی، گفت: علی(ع) به خاطر عظمتش به شهادت رسید و در حالی به شهادت رسید که بر لب‌هایش زمزمه نماز و در قلبش شوق به پروردگار بود.

شویری سفر به ایران را فرصت مناسبی برای اهل بیت(ع) دانست و برای فقیه اهل بیت(ع) آیت‌اله سید‌‌موسی صدر که از او به‌عنوان امام غایب یاد کرد، آرزوی سلامتی کرد.

وی تاکید کرد: عرب‌ها شخصیت والای وی را نشناختند بلکه همسایگان‌شان از اهل فارس توانستند آن را درک کنند و آنها توانستند فرق گوهر قیمتی را از سنگ معمولی تشخیص دهند.

شویری خاطرنشان کرد: هر انسان آزاده‌ای می‌تواند افتخار کند که درباره این امام بزرگ، مطلبی بنویسد، زیرا امام علی(ع) در بالاترین حد خود بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


1 + = 4