آیت الله علوی گرگانی: روحیه جهادی و انقلابی حوزویان تقویت شود | طلاب در سیل اخیر خوش درخشیدند

حضرت آیت الله علوی گرگانی حضور جهادی روحانیت در سیل اخیر را سرآغاز حرکت حوزه در راستای گام دوم انقلاب اسلامی دانست و برلزوم حفظ و تقویت روحیه جهادی میان طلاب تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله علوی گرگانی عصر امروز در دیدار اعضای هیأت رییسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه انسان ها همواره نیاز به موعظه و نصیحت دارند، گفت: بر اساس روایات، همه انسان ها حتی امام معصوم(ع) نیز از موعظه بی نیاز نیستند، بنابراین همه ما باید موعظه پذیر باشیم.

وی حضور جهادی طلاب و روحانیون در سیل اخیر را سرآغاز حرکت حوزه در راستای گام دوم انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: این حضور چشمگیر نشانگر پیروی روحانیت از ولی امر مسلمین و مراجع تقلید بود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه همه ما از حادثه سیل در برخی مناطق کشور متأسف و متأثر هستیم، اما حضور و امدادرسانی جهادی مردم، نیروهای مسلح و روحانیت در این جریان نشانگر همت و همدلی ملت ایران بود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ضمن ابراز خرسندی از حضور هزاران نفر از روحانیون و طلاب در سیل اخیر، این حضور را نشانگر پشتیبانی روحانیت از رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید دانست و تأکید کرد: روی کار آمدن طلاب دینی در این سطح وسیع و گسترده تا کنون مشاهده نشده بود، از این رو متولیان حوزه باید آینده حوزه های علمیه را بیشتر مورد بررسی قرار داده و روحیه جهادی را میان طلاب و روحانیت بیشتر تقویت کنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم یادآور شد: حرکت روحانیت در جریان سیل اخیر به صورت کاملاً جهادی و به دور از مادی گرایی بود؛ این روحیه باید مورد توجه قرار گرفته و تقویت شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + 3 =