سوء تدبیر خود را به گردن تحریم ها نیندازید

حضرت آیت الله نوری همدانی با انتقاد از ضعف مدیریت مسؤولان در رفع مشکلات جامعه گفت: اگر مسؤولان به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عمل می کردند شاهد مشکلات امروز نبودیم.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در پاسخ به سؤال برخی طلاب پیرامون مسائل روز با تأکید بر رصد حوادث از سوی علما و طلاب بیان کرد: علما و طلاب باید عالم به زمان خود باشند و علوم زمان را بیاموزند و حوادث را نیز رصد کنند.

این مرجع تقلید ادامه داد:  آن دوره ای که علما فقط مشغول درس و بحث بودند و کاری به حوادث زمان و به فکر جامعه نداشتند گذشته است بلکه ثمره درس و بحث باید در خدمت به دین و مردم قرار گیرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که هرچه انقلاب قدرتمندتر شود دشمنی دشمنان نیز بیشتر می شود، گفت: در زمان ما دشمنان با تمام قوا برای ضربه زدن به اسلام و ایران وارد عرصه شده اند و از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند.

وی با تصریح بر این که انقلاب اسلامی بر پایه خون هزاران شهید استوار شده که زندگی هر کدام از آنها، خود یک الگو است، ادامه داد: بنابراین وظیفه مسؤولان بسیار مهم است و این که تمام مشکلات را به گردن تحریم بگذاریم امری خلاف واقع به شمار می رود؛ باید توجه داشت چهل سال انقلاب با تحریم و تهدید مواجه است و ملت هم تحمل کرده و در مقابل دشمن سرفرود نیاورده است اما آنچه مردم را گله مند می کند، عدم مدیریت صحیح و استفاده نکردن از امکانات داخلی است.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: ما نامه هایی از بی توجهی به تولید داخل یا حمایت نکردن از تولید کنندگان در اختیار داریم و از سوی دیگر نیز کشاورزان گله مند هستند، دلال ها تولیدات آنها را با قیمت اندک خریداری کرده اما با قیمت بالا به دست مصرف کننده می رسانند که این موارد دیگر ربطی به تحریم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب چندسال است در زمینه تولید، جهش تولید و کالای داخلی سفارشات و تأکیداتی دارند و واقعا اگر مسؤولان آنها را عملی می کردند امروزه مشکلات کمتر بود.

این مرجع تقلید با توصیه به مسؤولان برای بر همدردی با مردم افزود: مسؤولان با مردم هم درد باشند نه اینکه مردم زیر بارگرانی قرار گیرند اما عده ای برای خود، از بیت المال امکاناتی فراهم کنند؛ امروزه وظیفه اول همه خدمت به مردم و حل مشکلات آنها است و به جای اختلاف، باید حول محور ولی فقیه وحدت کامل داشته باشند تا هم دشمن نا امید شود و هم تمام فرصت ها صرف حل مشکلات مردم شود.

وی خاطرنشان کرد: امروزه حفظ این انقلاب که برای نگهداری آن جوان های فراوانی خون دادند و یا مردم جوان دادند واجب است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان با اشاره به موضوع شیوع ویروس کرونا بیان کرد: بار دیگر از مسؤولان بهداشت و درمان به ویژه پزشکان و پرستاران که در صف اول مبارزه با این بیماری هستند تشکر می کنم و دعاگوی آنان هستم و از گروه های جهادی که با حضور در بیمارستان ها در خدمت بیماران و در تغسیل و تدفین فوتی های این بیماری خدمت می کنند قدردانی دارم و توفیق همه آنها را از خداوند متعال خواستارم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + 6 =