اقدامات مرحوم آیت الله یزدی موجب قوام ساختار قوه قضاییه شد

رییس قوه قضاییه با صدور پیام تسلیتی در پی ارتحال آیت الله یزدی، گفت: اقدامات این عالم موجب شکل‌گیری و قوام ساختار قوه قضاییه شد.

آیت‌الله رئیسی، رییس قوه قضائیه با صدور پیامی ارتحال آیت‌الله محمد یزدی را تسلیت گفت.

متن این پیام به‌شرح زیر است:

«إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ»

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَایَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ

رحلت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله یزدی رضوان الله تعالی علیه، مصیبت بزرگی برای حوزه‌های علمیه، خصوصاً حوزه مقدسه قم بود.

آن عالم بزرگوار با وجود بهره‌گیری از جوهره فقاهت از اولین روزهای شکل‌گیری نهضت امام راحل، خود را وقف حرکت دینی و انقلابی مردم ایران کرد و از هیچ کوششی برای یاری رساندن به حضرت امام و پس از آن رهبر معظم انقلاب کوتاهی نکرد.

مرحوم یزدی که رسالت فقیه را علاوه بر درس و بحث، حضور فعال در مناسبات و مسائل مهم روز می‌دانست، با وجود ریاست بر تشکل ریشه‌دار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای‌عالی حوزه‌های علمیه کشور، یکی از چهره‌های تأثیرگذار در عرصه‌های سیاسی کشور و یکی از استوانه‌های استوار و قابل اتکا در دفاع از رکن ولایت فقیه و مقام ولایت بوده و از بذل هیچ هزینه‌ای برای دفاع از انقلاب اسلامی دریغ نکرد تا جایی که آماج حمله‌های بدخواهان انقلاب قرار گرفت.

این عالمِ عامل، به‌عنوان اولین رییس قوه قضاییه بعد از بازنگری قانون اساسی، در مدت ده سال تلاش و خدمت مستمر به دستگاه قضا خدماتی ارزشمند و ماندگار بر جای گذاشت که نتیجه آن شکل‌گیری و قوام ساختار قوه قضائیه بود.

آیت‌الله یزدی در مقام نمایندگی و نایب‌رئیسی مجلس شورای اسلامی، نمایندگی و ریاست مجلس خبرگان رهبری و سال‌ها عضویت در شورای نگهبان قانون اساسی نیز بزرگترین تکیه‌گاه دوستداران انقلاب اسلامی به‌شمار می‌رفت.

اینجانب فقدان این فقیه بزرگوار و عالم ربانی و انقلابی را به محضر حضرت ولی‌عصر ارواحنا له الفداء، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حوزه علمیه قم، جامعه مدرسین، اعضای محترم شورای نگهبان، فرزندان بزرگوار ایشان و همچنین دوستداران انقلاب اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

ان‌شاءالله آن مرحوم ذیل رحمت بی‌کران الهی به امام و مرادش، خمینی کبیر و خیل شهدای انقلاب اسلامی ملحق شده و بر سفره حضرات معصومین علیهم السّلام متنعم باشد.

سید ابراهیم رئیسی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = 14