حماسه ماندگار ۹ دی پیام بصیرت و هوشمندی ملت ایران بود

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای در گرامیداشت سالگرد حماسه ۹ دی، تأکید کرد: حماسه ماندگار ۹ دی که با امداد الهی تحقق یافت، پیام بصیرت و هوشمندی ملت ایران بود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سالگرد حماسه ۹ دی بر پیوند و همدلی مسؤولان و وحدت و یکپارچگی ملت تأکید کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حماسه ماندگار ۹ دی که با نصرت و امداد الهی تحقق یافت، پیام بصیرت و هوشمندی ملت ایران بود. حرکتی شورانگیز و مؤمنانه که پشتوانه عظیم مردمی نظام اسلامی و حساسیت دینی و انقلابی ملت را در مقابله با اهانت به ارزش‌های دینی آشکار کرد.

نهم دی گرچه پایانی بر ۸ ماه فتنه‌ای عمیق و پیچیده بود، اما همواره توجه به درس‌ها و عبرت‌های حوادث انقلاب و آنچه منجر به وقوع این حماسه ماندگار شده برای ما لازم است. امروز برای پیمودن ادامه راه انقلاب و فتح قله‌های پیشرفت و تعالی همچون گذشته به صبر و بصیرت، ایمان و تقوا و التزام به منویات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» نیازمندیم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت دهه بصیرت و ۹ دی تاریخ‌ساز اعلام می‌کند:

جنگ بزرگ اقتصادی و هجمه‌های استکبار علیه ملت ما با ایستادگی و فرهنگ مقاومت خنثی خواهد شد و تحریم و تهدید علیه ملتی که ۹ دی‌ها را رقم می‌زند همواره شکننده و ناکام است.

ولایت‌فقیه تضمین‌کننده اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی است و تلاش دشمن برای ضربه زدن به این اصل اساسی همچنان ادامه دارد. عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حرکت در مسیر ولایت که درس بزرگ ۹ دی است تنها مسیری است که سعادت و پیروزی ما حتمی و تضمین خواهد کرد.

 نظام اسلامی تا زمانی که در خط مستقیم اسلام ناب و مستظهر به حضور مردمی است قدرتی بی‌بدیل و پایدار خواهد ماند. تقویت روحیه ایمانی و بصیرت سیاسی و دشمن‌شناسی با محک ولایت، تضمین‌کننده آینده انقلاب اسلامی است و افق‌های پیش روی ملت را روشن خواهد کرد.

دشمن با تزریق ناامیدی و تکثیر ویروس یأس تلاش می‌کند به استحکام درونی جامعه اسلامی ضربه بزند، مشکلات معیشتی و برخی سوء مدیریت‌ها و اشتباهات محاسباتی برخی نخبگان جامعه نیز این مسیر را برای نفوذ دشمن هموار خواهد کرد. خوشبختانه جوانان مؤمن انقلابی این میوه‌های شجره طیبه انقلاب اسلامی، امیدآفرین و قدرت آفرین در میدان حاضر هستند و خود را برای تحقق آرزوهای ملت ایران آماده می‌کنند که بی‌شک آینده از آن مؤمنین به اسلام و انقلاب است.

 امروز اولویت اول مدیران و مسئولان در تمام سطوح باید رسیدگی به وضعیت اقتصادی کشور و رفع دغدغه‌های معیشتی باشد. باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق تمام توان مجموعه‌های اقتصادی و تولیدی کشور را برای خنثی‌سازی تحریم‌ها بسیج کنیم و نقاط ضربه‌پذیر را با عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایمن و مقاوم کنیم.

امریکا همچنان شیطان بزرگ و نمود حقیقی و عینی استکبار است. تغییرات ظاهری و لفاظی‌های مزورانه دولتمردان جدید آمریکا نباید موجب خوش‌بینی و ساده‌انگاری شود.

 چشم به دست بیگانه دوختن و بی‌توجهی به توانمندی‌های بومی، بی‌عملی و یاس را به همراه می‌آورد. امروز هرگونه کوتاهی و سستی در این جنگ بزرگ اقتصادی، فرهنگی و امنیتی خسارتی بزرگ است که صدمات جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

 امید است پیوند و همدلی مسئولان و وحدت و یکپارچگی ملت که سدّی مستحکم و پولادین است برقرار و پرچم عزت ملت غیور ایران همچنان در اهتزاز و اعتلا باشد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید هاشم حسینی بوشهری؛ رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم


اخبار مرتبط

 • بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی
 • انتشار ۶۰ اثر پژوهشی با محوریت سید مرتضی علم الهدی
 • حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نخواهد بود/ قانون مجلس به دقت عمل شود
 • تمدن غرب در زمینه حقوق بشر درمانده شده است
 • روحانیت نباید در مقابل مردم ژست حکومتی به خود بگیرد
 • ضرورت انجام کارهای اساسی و ریشه ای در زمینه مهدویت
 • باید به جایی برسیم که دشمنان از اقتدار ما بترسند
 • عظمت اسلام مرهون فرهنگ ایثار و شهادت است
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 + = 17