پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب مرهون نعمت ولایت فقیه است

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای ملت ایران عزت و عظمت به ارمغان آورد، گفت: همه پیشرفت ها و دستاوردهای ما مرهون نعمت ولایت است.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی تصویری به همایش علمی و بصیرتی اساتید، مدیران و نخبگان بسیجی حوزه علمیه قم که با شعار «حوزه تحول خواه و تمدن ساز» در مصلی قدس قم برگزار شد، با تبریک میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره(س) به ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و با قرائت آیه ۲۶ سوره انفال گفت: یکی از نعمت های بزرگ پروردگار این است که به ما یاری کرد تا علی رغم قدرت کمی که داشتیم، طاغوت را شکست دهیم.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب، مردم از لحاظ فرهنگی دچار نوعی خود کم بینی و ذلت در برابر استکبار و غرب بودند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی به ظرفیت های خود پی بردند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برای ملت ایران عزت و عظمت به ارمغان آورد، بیان کرد: ما در آن روزگار از لحاظ اقتصادی به تمام معنا وابسته بودیم و اقتصادمان متکی بر نفت بود و غربی ها همه منافع ما را چپاول می کردند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تأکید کرد: همچنین از لحاظ سیاسی نیز اراده ای از خود نداشتیم و عزل و نصب هایمان را آمریکایی ها و غربی ها انجام می دادند، اما انقلاب اسلامی به صحنه آمد و این حقارت ها را کنار زد و ایران اسلامی را از لحاظ فرهنگ، اقتصاد، سیاست و توان دفاعی تقویت کرد.

وی پیشرفت های علمی کشور در طول انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه امروز بالاترین نعمت خداوند، نعمت ولایت است، ابراز کرد: همه این پیشرفت ها و دستاوردها مرهون نعمت ولایت هستیم، از همین جهت امام راحل فرمودند برای حفظ انقلاب اسلامی باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهتمام روایات نسبت به قدردانی از نعمت ولایت مطرح کرد: امروز باید بدانیم که اگر قدردان نعمت ولایت نباشیم و نسبت به آن کفران بورزیم، همه نعمات و آسایش خود را از دست خواهیم داد، زیرا این ولایت است که کشتی انقلاب اسلامی را در طوفان های سهمگین حفظ کند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: امام راحل و رهبر معظم انقلاب از آن جهت که در مقام ولایت قرار دارند توانسته اند کشتی انقلاب اسلامی را از طوفان های سهمگین و خطرناک نجات داده و به ساحل امن برسانند.


اخبار مرتبط

 • اقدامات روزآمد حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود
 • محورهای پژوهشی و تبلیغى ماه صفر
 • از ایجاد فرقه و تفرقه تا ترور مردم و مسؤولان در دهه نخست انقلاب
 • آیت الله نوری همدانی خواستار توجه به مشکلات معیشتی طلاب شد
 • تأکید آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت اجرای طرح هدفمندی مرکز خدمات
 • سعی شیاطین برای واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب را باطل کنید
 • بر همت رزمندگان دلیر فلسطینی درود می‌فرستم
 • مسلمانان به یاری مردم فلسطین بشتابند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + = 8