درد مردم را بیان می کنیم؛ اما صدای ما به جایی نمی رسد

حوزه/ مرجع تقلید شیعیان با بیان این مطلب که متاسفانه مردم از نظر معیشت و گرانی در مضیقه هستند، گفتند: انتظار ما از مسئولین رسیدگی به وضعیت موجود است و مردم بدانند ما به مسئولین تذکر می دهیم؛ ولی سخن ما به جایی نمی رسد و پخش نمی کنند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در پایان درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: یکی از کارهای مهم روحانیون و علما، حفظ اصل نظام اسلامی است و وظیفه اول برای این موضوع، خدمت به مردم است.
ایشان با بیان این مطلب که متاسفانه مردم از نظر معیشت و گرانی در مضیقه هستند، ابراز داشتند: انتظار ما از مسئولین رسیدگی به وضعیت موجود است و مردم بدانند ما به مسئولین تذکر می دهیم؛ ولی سخن ما به جایی نمی رسد و پخش نمی کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: امام رضوان الله تعالی علیه با زحمات فراوان و با حضور پرشور مردم در صحنه های گوناگون توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند و دست آمریکا و صهیونیست ها را از این مملکت کوتاه کنند؛ از این رو باید به مردم رسیدگی کرد تا در آسایش باشند.
حضرت آیت الله نوری همدانی با انتقاد از وضعیت معیشتی مردم و گرانی بیان کردند: مردم به ما می‌گویند که به لحاظ گرانی و سختی معیشت در رنج و سختی به سر می برند؛ ما باید قدر این مردم را بدانیم و باید باید به فکر آنان باشیم؛ باید درد آنان را درک کرده و به اندازه خود تلاش کنیم که از آنان پشتیبانی شود.
ایشان افزودند: ما باید به مسئولین تذکر بدهیم؛ چراکه مردم به ما مراجعه می کنند و می‌گویند چرا شما درباره وضعیت معیشت و گرانی حرفی نمی‌زنید؛ اما باید بگوییم ما تذکر می دهیم ولی متأسفانه تذکرات ما پخش نمی‌شود.

این مرجع تقلید اظهار داشتند: مردم بدانند که حوزه علمیه قم و ما طلبه ها با این مردم هستیم؛ چون همین مردم هستند که تا به حال اسلام را حفظ کردند؛ اما حرف و صدای ما به جایی نمی رسد و پخش نمی کنند.

معظم له در پایان با توصیف حضور پرشور مردم در صحنه های گوناگون افزودند: حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) به مالک اشتر می‌گوید: ای مالک! بدان ستون دین و اجتماع مسلمان ها و سپر در برابر دشمن، همین مردم هستند؛ بنابراین توجه‌ات به مردم باشد و امام راحل و رهبری نیز همواره به مردم اهمیت می‌دهند.


اخبار مرتبط

 • آیت الله مکارم شیرازی:باید بر مشترکات بین ادیان تکیه کرد
 • دشمن حرم مطهر رضوی را مورد هجمه قرار داده است
 • توصیه های مهم آیت الله وحید خراسانی به حجاج
 • رژیم صهیونیستی دولت‌هایی را که به سمت روابط عادی‌سازی با آن رفتند استثمار می‌کند
 • مسئولین برای رفع گرانی ها اراده قوی داشته باشند
 • مسلمان واقعی با مسیحی‌ واقعی اختلافی ندارد/ می‌توانیم با جهان کار کنیم
 • درد مردم را بیان می کنیم؛ اما صدای ما به جایی نمی رسد
 • توجه به ظرفیت‌های درونی اسلحه تحریم را از کار می‌اندازد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  2 + 8 =