آیت الله مکارم شیرازی:باید بر مشترکات بین ادیان تکیه کرد

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه باید بر مشترکات بین ادیان تکیه کرد، گفت: برخی با قصد و غرض در پی اختلاف افکنی هستند و می‌خواهند شکاف میان مذاهب همیشگی باشد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه با اشاره به نتایج پربار سفر ایشان به واتیکان و کشورهای اروپایی گفت: با توجه به ویژگی های علمی، نو اندیشی و دیدگاه همگرایی که در شما سراغ داریم، جنابعالی صالح ترین شخص برای این سفر بودید و بحمدالله این سفر دارای آثار و نتایج خوبی بوده که من از شما تشکر می کنم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: یکی از مشکلات میان ادیان، تفاوت اندیشه ها و اختلاف فکرهاست که با این گونه رفت و آمدها و دیدارها می توان کمرنگ و مرتفع ساخت.

وی خاطرنشان ساخت: باید بر مشترکات تکیه کرده و از موارد اختلافی دوری کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی آشنایی دیگران با اندیشه های شیعی را از نتایج مهم این سفر برشمرد و افزود: سفر شما به نمایندگی از حوزه های علمی شیعی برای برطرف کردن بعضی نسبت های خلاف که به شیعیان داده می شد، اثرگذار بود.

این مرجع تقلید برقراری ارتباط میان عالمان شیعه و اهل سنت را نیز ضروری دانسته و افزود: اگر ارتباط با علمای اهل سنت بیشتر شود، می‌توانیم سم پاشی‌ها را خنثی کنیم.

وی سکوت درمقابل سمپاشی ها را علت گسترش اختلافات برشمرد و خاطرنشان کرد: ما سالیان سال درمقابل گفته های آنان سکوت کردیم و دفاع جانانه نکردیم، اما این سفرها سبب می شود که بخشی از این سمپاشی ها برچیده بشود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: البته به برخی از وهابیان هر چه بگوییم فایده ندارد، چرا که آنها قصد و غرض خاصی دارند و می خواهند که این شکاف همیشگی باشد، اما می توان شکاف میان تشیع و اهل سنت و همچنین میان اسلام و مسیحیت را از میان برداشت و باید این شکاف ها را پر کرد.

وی در پایان این دیدار برای موفقیت هر چه بیشتر آیت الله اعرافی دعا و آرزوی توفیق کردند.

در ابتدای این دیدار آیت الله اعرافی گزارش مبسوطی از سفر خود به واتیکان و بعضی کشورهای اروپایی ارائه کرد.


اخبار مرتبط

 • آیت الله مکارم شیرازی:باید بر مشترکات بین ادیان تکیه کرد
 • دشمن حرم مطهر رضوی را مورد هجمه قرار داده است
 • توصیه های مهم آیت الله وحید خراسانی به حجاج
 • رژیم صهیونیستی دولت‌هایی را که به سمت روابط عادی‌سازی با آن رفتند استثمار می‌کند
 • مسئولین برای رفع گرانی ها اراده قوی داشته باشند
 • مسلمان واقعی با مسیحی‌ واقعی اختلافی ندارد/ می‌توانیم با جهان کار کنیم
 • درد مردم را بیان می کنیم؛ اما صدای ما به جایی نمی رسد
 • توجه به ظرفیت‌های درونی اسلحه تحریم را از کار می‌اندازد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  3 + = 5