واکنش تولیت آستان قدس رضوی به طرح انتخابات آزاد:‌آزادترین و مردمی‌ترین انتخابات در ایران برگزار می‌شود

واکنش تولیت آستان قدس رضوی به طرح انتخابات آزاد:‌آزادترین و مردمی‌ترین انتخابات در ایران برگزار می‌شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: به خدای بزرگ سوگند آزاد‌ترین، مردمی‌ترین و با‌ثبات‌ترین انتخابات در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود البته اگر عده‌ای انتظار دارند تا جریان‎های مقابل و معاند نظام از صندوق‌های رأی بیرون بیایند، در اشتباه هستند.IMAGE634152054578437500

آیت‌الله عباس واعظ طبسی صبح امروز در دیدار با ائمه جمعه و جماعت مشهد در تالار اماکن متبرکه آستان قدس رضوی در ادامه بحث خود ‌با اشاره به برگزاری انتخابات سال آینده افزود: آزاد‌ترین، مردمی‌ترین و با‌ثبات‌ترین انتخابات در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود و در تمام دوره‌ها مردم با اعتماد به دستگاه‌های اجرایی نظام جمهوری اسلامی به پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند و نتیجه بسیار خوبی نیز دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: به خدای بزرگ سوگند هیچ کشوری در روی زمین مانند کشور ایران در زمینه انتخابات پیدا نمی‌شود زیرا در این کشور انتخابات به تمام معنا به صورت آزاد برگزار می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: البته اگر عده‌ای انتظار دارند تا جریان‎هایی که در مقابل نظام و معاند نظام هستند از صندوق‌های رای بیرون بیایند، در اشتباه هستند و این طور نخواهد شد.

آیت‌الله طبسی یاد آور شد: قطعی و روشن است که شورای نگهبان هرگز اجازه نمی‌دهد افرادی که برخلاف نظام هستند در عرصه انتخابات حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: ما امروز مکلف هستیم تا مدیریت روحانیت، حوزه‌های علمیه و نفوذ علمای دین در بین مردم و علاقه مردم به روحانیت را حفظ کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: مدیران، مسئولان و علما نباید با افکار عمومی بازی کنند‌، نباید اسلام را به بازی بگیرند، بلکه خداوند را سپاسگزار باشند به دلیل اینکه رهبری مانند آیت الله خامنه‌ای در این کشور است.

وی ادامه داد: من با احساس تکلیف عرض می‌کنم که رهبر امروز ما که امام و مقتدای ما استٰ تا بدین لحظه بدیلی برای او نیست.

آیت‌الله طبسی افزود: ما امروز در پیچیده‌ترین وضعیت جهان قرار داریم و تنها تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب توانسته است نظام ایران را پا بر جا نگه دارد، این در حالی است که امروز توجه دنیا به عزت، استقلال و مقاومت کشور ما است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: بدون تردید مردم در ۲۲ بهمن سال جاری بهتر از سال‌های گذشته حماسه آفرینی می‌کنند و حضوری شکوهمند خواهند داشت، روحانیت نیز در صف نخست این حرکت باشکوه قرار دارند.

وی تاکید کرد: در ۲۲ بهمن نشان می‌دهیم که جریان انتخابات چگونه برگزار می‌شود و چه جریان‌هایی به نفع نظام قرار میگرند.

افزود: وضعیت نهضت آزادی و جبهه ملی شبیه دو جریان فکری امروز که از آنها با عنوان جریان فتنه و انحرافی یاد می‌شود قرار داشت، ولی تفاوت در این بود که نهضت آزادی و جبهه ملی روحانیت را قبول نداشتند و در برابر حوزه‌های علمیه، علمای دین و صاحب نظران دینی موضع مخالف داشتند.

وی اذعان کرد: امروز دو جریان فتنه و انحرافی به صورت قطعی در جامعه فعال است که تقریبا از شاخه‌ای از مجاهدین خلق، گروهی از جریان التقاطی و جمعی از روشنفکران تشکیل شده است.

*اصلاح‌طلبی حق است اما مورد سوء‌استفاده قرار گرفته است

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبی حق است و اسلام دین اصلاحات است، اما امروز از این اصطلاح سوءاستفاده می‌شود.

آیت‌الله طبسی گفت: جریان انحرافی بسیار خطرناک است و تا جایی که من اطلاع دارم، تاکنون این جریان جمعی از بهترین و متدین‌ترین افراد را فریب داده‌اند و فقط قصد دارند از جنبه معنوی و روحانی این افراد سوء‌استفاده کنند، بنابراین باید بیش از پیش در این زمینه هوشیار باشیم.

وی با اشاره به ضرورت حضور علمای دین، ائمه جماعات و جمعه و اهل تحقیق و پژوهش در عرصه‌های مختلف کشور تصریح کرد: این افراد باید دقت کنند تا هر چه بهتر آگاهی دینی، سیاسی و اجتماعی جامعه را بالا ببرند، به گونه‌ای که دوست و دشمن به صورت کامل برای مردم تعریف شود، این افراد نباید در حاشیه نظام قرار گیرند، بلکه متن نظام محل حضور فعال و چشمگیر آنان است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: در مورد کرسی‌های آزاد‌اندیشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد، باید روحانیان حلقه‌های معرفتی تشکیل دهند تا جوانان و نوجوانان بتوانند حرف دل خود را بزنند؛ این کار را پیشوایان‌مان نیز انجام می‌دادند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: تکلیف ما در برابر جهانیان و جوانان این است که خود را بیش از پیش به سلاح علمی مجهز کنیم، این در حالی است که نقش مدیریت جامعه اسلامی را حوزه‌های علمیه ایفا می‌کند.

*سربازان گمنام امام زمان(عج) اهداف غرب در سوریه را خنثی کردند

وی در ادامه با اشاره به اوضاع سوریه تصریح کرد: قضایایی که در سوریه اتفاق افتاده است ساده نیست، زیرا اجماع غرب در این بود که رژیم سوریه باید ساقط شود، اما سربازان گمنام امام عصر(عج) این جریان را مدیریت کرده و اهداف نظام سیاسی غرب را خنثی کردند.

آیت‌الله طبسی اذعان کرد: این سربازان گمنام تحولی به وجود آورده‌اند که امروز آمریکا ادعا می‌کند نظام سوریه می‌تواند استمرار پیدا کند و تداوم داشته باشد.

وی افزود: در چنین وضعیتی که برجهان حاکم است، تقویت حوزه‌های علمیه در راس ضرورت‌ها قرار دارد و باید اطلاعات و بصیرت امامان جماعات و جمعه رشد یابد.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: موضوع انتخابات در سال آینده از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا غربی‌ها برنامه‌ریزی دقیقی دارند برای اینکه مردم را در این زمینه مایوس نمایند؛ آنان قصد دارند به مردم القا کنند که در انتخابات ایران آزادی وجود ندارد

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 6