رهبر معظم انقلام در پیامی؛ آیت‌الله الفضلی سرمشق علمای امت از نظر فکر و حرکت جهادی بود

آیت الله عبدالهادی الفضلی از علمای فقید عربستان
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پی رحلت آیت‌الله عبدالهادی الفضلی در پیامی آن عالم شیعی را سرمشقی برای علمای امت از نظر فکر و حرکت جهادی دانستند و بیان داشتند: وی همواره برای وحدت میان امت اسلامی تلاش می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا،در پی درگذشت عالم دین و متفکر اسلامی، آیت‌الله دکتر عبدالهادی الفضلی که روز گذشته در عربستان اتفاق افتاد، حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.
این پیام به زبان عربی صادر شده که ترجمه‌ی آن به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
با حزن و اندوه فراوان، خبر درگذشت علامه آیت‌الله دکتر عبدالهادی الفضلی را دریافت نمودم.
این علامه‌ی فقید، عمر شریف خود را در جهاد علمی و سیاسی و دفاع از مقدسات امت اسلامی و مسائل بر حقّ آن سپری کرد.
این فقید از پیشگامان تفکر و اندیشه و از نظریه‌پردازان برجسته‌ی اسلامی بود و بهترین نشانه‌ی این امر، آثار و تألیفات گرانسنگ ایشان است.
مرحوم الفضلی پناهگاه علمای امت بودند و با فکر و حرکت و جهاد و تلاش‌های وحدت‌آفرین خود، نمونه و اُسوه‌ای را در نزدیکی دل‌ها، وحدت بخشیدن به صفوف اسلام، همدلی و دوری از نزاع‌ها و اختلافات، و تمرکز نگاه‌ها و اندیشه‌ها بر دشمن مشترک آحاد امت عظیم اسلامی ارائه کردند.
همچنین این فقید راحل در اواخر زندگی خود با صبر بر ابتلاء الهی و بیماری طاقت‌فرسا، نمونه و تصویر بسیار والائی از انسان مؤمنِ صابرِ شاکرِ واثق به خدای بزرگ و توانا و متوکل بر او به ظهور رساند.
به همین مناسبت، تسلیت و تعزیت خود را به خانواده‌ی مکرم و دوستان و شاگردان و دوستداران ایشان، خصوصاً علمای امت اسلامی و حوزه‌های علمیه تقدیم می‌کنم و از خداوند منّان مسألت می‌کنم تا رحمت واسعه‌ی خود را بر این فقید عزیز نازل فرماید، بهشت را جایگاه ابدی ایشان قرار دهد، او را در رضوان وسیع خود وارد کند و به بستگان و دوستداران ایشان صبر و تسلیت عنایت فرماید.
همچنین از خداوند جلّ و علا مسألت دارم که همه علمای صالح و خوب ما را سلامتی کامل، توفیق دائم و اقتدا به اندیشه و رفتار و جهاد فقید سعید ما عطا فرماید؛ و انّا لله و انا الیه راجعون.
سید علی حسینی خامنه‌ای
۲۸ جمادی‌الاول ۱۴۳۳ هجری قمری
۲۰ فروردین ۱۳۹۲ هجری شمسی

 

متن این پیام به زبان عربی بدین شرح است:
تلقیت ببالغ الحزن والاسى نبأ رحیل العلامه آیه الله الدکتور عبد الهادی الفضلی الى جوار ربه.
لقد قضى العلامه الفقید عمره الشریف فی الجهاد العلمی والسیاسی والدفاع عن مقدسات الامه الاسلامیه وقضایاها العادله.
کان الفقید من رواد الفکر والمنظرین الاسلامیین البارزین وخیر دلیل على ذلک ما نجده فی مؤلفاته وآثاره الجلیله.
کان رحمه الله ملاذا لعلماء الامه حیث جسد بفکره وحرکته وجهاده وجهوده الوحدویه قدوه لتألیف القلوب وتوحید الصف الاسلامی ولم الشمل ونبذ الخلافات وتوجیه الانظار والافکار نحو العدو المشترک لابناء امتنا الاسلامیه العظیمه.
کما قدم الفقید الراحل من خلال صبره على الابتلاء الالهی فی اواخر حیاته حیث ألم به المرض وکبده الکثیر من العناء تصویرا ومثالا رائعا للانسان المؤمن الصابر الشاکر المحتسب المتوکل على الله العلی القدیر.
اننی بهذه المناسبه الالیمه اذ اتقدم باحر التعازی لاعضاء اسرته الکریمه ورفاق دربه وتلامذته ومحبیه ولاسیما لعلماء امتنا الاسلامیه والحوزات العلمیه الدینیه، أسال الله ان یتغمده برحمته الواسعه ویسکنه فسیح جنانه ویدخله فی سعه رضوانه ویلهم ذویه ومحبیه الصبر والسلوان , کما أسال الله جل وعلا ان یمن على جمیع علمائنا الاخیار بوفور الصحه ودوام التوفیق والاقتداء بفقیدنا السعید فکرا وسلوکا وجهادا وانا لله وانا الیه راجعون.
السید علی الحسینی الخامنئی بتاریخ ثمانیه وعشرین من جمادی الاولى من عام الف واربع مئه واربعه وثلاثین.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 8 = 15