تبلیغ دین، شاخصترین رسالت حوزه است

boshehri_l92_146439مدیر حوزه های علمیه گفت: اگر از من بپرسند که یکی از رسالت‌های حوزه را بگوئید که جامع همه رسالت های دیگر باشد می گویم «تبلیغ»؛ چون اگر تبلیغ به درستی انجام شود قسمت اعظم مسئولیت های حوزه انجام شده است.  آیت الله حسینی بوشهری در دیدار مدیران و معاونین کاروان های اعزام مبلغ با اشاره به آیات و روایات ائمه اطهار(ع) به تبیین جایگاه والای مبلغ و تبلیغ پرداخت.

*پیغمبر اکرم(ص) اولین مبلغ بزرگ

عضو خبرگان رهبری، با اشاره به مقام والای مبلغ و تبلیغ در نزد خدای متعال خاطر نشان کرد:مقام تبلیغ آن قدربالاست که پیامبر اکرم (ص) با آن عظمت می فرمایند:من مبلغ هستم,و آنچه از آیات و روایات اهل بیت(ع)بدست می آید این است که پشتوانه تبلیغ دین، خدای متعال و اهل بیت (ع)هستند.

امام جمعه قم یادآور شد:دشمنان دین و مکتب های دروغین نوظهور با شعار های فریبنده در صدد هستند که مردم مخصوصا جوانان ما را فریب دهند و اگر مبلغین، کلام و معارف ناب ائمه اطهار(ع)را به آنان برسانند،آگاه شده و از خطرات و انحرافات مصون می مانند.

*اهتمام علمای بزرگ به امر تبلیغ

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اهتمام علما و مراجع  سلف  به امر تبلیغ  دین بیان داشت:مراجع تقلید و علما ی بزرگ تا اواخر عمر خویش به فعالیت‌های تبلیغی می پرداختند که این نشان دهنده توجه ویژه آنان به تبلیغ است.

مدیر حوزه های علمیه مسئله تبلیغ را یکی از مسئولیت های خطیر حوزه ها و روحانیت دانست و افزود:در رابطه با رسالت حوزه و مسئولیت اهل علم، رسالت سنگینی بر دوش همه ماست و اگر از من بپرسند که یکی از رسالت‌های حوزه‌های علمیه را بگوئید که جامع همه رسالت های دیگر باشد می گویم «تبلیغ»؛ چون اگر تبلیغ به درستی انجام شود قسمت اعظم مسئولیت های حوزه انجام شده است.

آیت الله بوشهری با تاکید بر اهتمام طلاب به فعالیت های تبلیغی  افزود: کسی را طلبه حوزه علمیه می دانیم که در کنار درس و بحث و کارهای پژوهشی به تبلیغ دین و ارشاد مردم بپردازد و تعطیل کردن کارهای تبلیغی به بهانه پژوهش، درس و بحث شایسته طلاب علوم دینی نیست.

مدیر حوزه های علمیه یاد آور شد:شرایط کشور با کارهای تبلیغی و دینی ما قابل مقایسه نیست چرا که موج تبلیغات و فعالیت های ضد دینی دشمنان اسلام و انقلاب زیاد است و این مقابله با آنان کار وتلاش زیاد حوزه ها و طلاب ما را می‌طلبد تا بتوانند مکتب نجات بخش اهل بیت(ع) را که یگانه راه رسیدن به سعادت دنیا و آخرت است را به همگان برسانند


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + 2 =