حوزه های علمیه نجف و قم پرچم‌دار مکتب جعفری هستند

didar-bahrol-ulum-(5)

آیت الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه ایران در دیدار میهمانان کنگره امام مهدی(عج) و آینده جهان با آیت الله سیدمحمد بحرالعلوم از علمای برجسته عراق اظهار داشت: تعامل و همگرایی علما و اندیشمندان ایران و عراق ضرورتی است که در آینده نزدیک مصرانه پیگیر آن خواهیم بود.
وی از طرح موضوع تعامل علما و اساتید حوزه های علمیه ایران و عراق در شورای عالی حوزه علمیه قم خبر داد و گفت: شناخت جایگاه تاریخی و علمای برجسته مکتب تشیع برای نسل جوان اهمیتی مضاعف دارد که این مسأله مهم نیز به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به جنایات رژیم بعث عراق علیه علمای شیعی و حوزه های علمیه یادآور شد: پس از روی کار آمدن این رژیم منحوس فشارهای زیادی بر حوزه علمیه نجف وارد شد و علمای بسیاری تبعید شده و یا هجرت کردند، پس از سقوط صدام، نیز حق حوزه های علمیه عراق ادا نشده است.

مدیر حوزه‌های علمیه ایران افزود: هم اکنون علمای برجسته ای از عراق در حوزه علمیه قم مشغول تدریس هستند، اما بایستی با برقراری تعامل گسترده میان دو کشور و تبادل طلبه، جایگاه تاریخی حوزه علمیه نجف احیا شود.

وی با تأکید بر این‌که حوزه های علمیه نجف و قم پرچم‌دار مکتب جعفری هستند، گفت: اگر تعامل و ارتباط میان دو حوزه برقرار شود، مایه افتخار و آبروی عموم مسلمانان خواهد بود، از این رو کنگره امام مهدی(عج) و آینده جهان فرصتی برای تحقق این مهم است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 8 = 15