به دلیل امر به‌ معروف یک زن بد‌حجاب؛ استاد اخلاق مورد ضرب و شتم قرار گرفت

آیت‌الله توکل، استاد اخلاق حوزه علمیه بابل و نماینده یکی از ادوار گذشته مجلس خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بدحجاب مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

سایت بلاغ نوشت: آیت الله توکل استاد اخلاق حوزه علمیه بابل و نماینده یکی از ادوار گذشته مجلس خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بدحجاب توسط همسر این زن مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

این اتفاق زمانی رخ داد که این زن و شوهر خودروی خود را در مقابل منزل آیت الله توکل پارک نموده و پس از پیاده شدن از خودروی خود، با توجه به آنکه این زن حجاب مناسبی نداشته از سوی آیت الله توکل مورد امر به معروف قرار می گیرد که همسر وی با این استاد اخلاق درگیر می شود و پس از درخواست آیت الله توکل از وی برای پایان غائله، وی  اظهار داشت: «دل خوشی از شما ندارم، شما به چه حقی به خانم من بابت حجابش تذکر دادید و …» آیت الله توکل در پاسخ گفت: « امر به معروف وظیفه من است، حتی اگر به قیمت جانم تمام شود.» که در این حین این فرد اقدام به ضرب و شتم ایشان کرد.

چندی پیش نیز یک آمر به معروف در چمستان نور به دلیل تذکر به دو مسافر که با پوشش بسیار نامناسب از سوی آنان مورد حمله قرار گرفته و از ناحیه گردن به وسیله شیشه نوشابه مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

رواج این گونه ضرب و شتم‌ها و اهانت‌ها به آمرین معروف و عدم برخورد مناسب با ضاربین این جرأت را به اهانت‌کنندگان به شعائر اسلامی می‌دهد که به راحتی هنجارهای فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی را زیر پا بگذارند و امر به معروف و نهی از منکر به راحتی به دست فراموشی سپرده شود.

رهبر معظم انقلاب در بیاناتی در تاریخ ۱۳۷۱/۰۷/۲۹ خود به قدری برای امر به معروف و نهی از منکر شان و مقام قائل می شوند که می‌فرمایند اگر احساس کنم در قضیه ای از ناهی از منکر حمایت نشده است خودم وارد قضیه می‌شوم.

اما حالا این را مقایسه کنید با همین جریان اخیری که پیش آمده، بی‌تفاوتی و احساس وظیفه نکردن دستگاه‌های مسؤول در برابر ناهی از منکر می‌تواند چه خسارات جبران‌ناپذیری به فرهنگ اسلامی ما داشته باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = 13