برگزاری یکصد جلسه مجمع نمایندگان طلاب با مسئولان نظام /طرح القاب حوزوی و شهریه طلاب در حال بررسی است

حجت الاسلام بی ریا
 رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه قم گفت: این مجمع طرح‌هایی همچون القاب حوزوی و طرح شهریه به صورت متحد را در دست اقدام دارد.
حجت‌الاسلام ناصر سقای بی‌ریا رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه قم و جمعی از اعضای این مجمع در دیدار با حضرت آیت‌الله علوی گرگانی، با بیان این‌که مجمع طلاب حوزه علمیه قم در سال ۶۸ و از سوی امام خمینی(ره) تأسیس شد، گفت: این مجمع مصداقی از کلمه طیبه است.
وی ادامه داد: بیست و پنج سال است که از تأسیس مجمع نمایندگان طلاب می‌گذرد و این شجره به یک درخت بالنده تبدیل شده و طلاب و فضلای جوان از این سایه سار استفاده می‌کنند.

وی به حضور ۱۴۲ نماینده از طلاب شهرستان‌های مختلف در دوره ششم فعالیت این نهاد، اشاره کرد و گفت: طرح های مختلفی  در مجمع بررسی شده است که از آن جمله می توان به طرح بیمه طلاب، القاب حوزوی برای طلاب و روحانیون، تمرکز سیستم پرداخت شهریه و… اشاره کرد.

حجت‌الاسلام سقای بی‌ریا با اشاره به ساختار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه، ابراز کرد: در هر شهرستان و به فراخور تعداد طلاب آن منطقه انتخاباتی هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و نمایندگانی انتخاب می‌شوند.
رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه همچنین فعالیت‌های این نهاد را موفق ارزیابی کرد و ابراز داشت: نمایندگان مجمع تمام تلاش و توان خود را برای خدمت به حوزه و طلاب به کار می‌گیرند.
رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه قم با بیان این‌که مجمع در سال آخر دوره ششم قرار دارد، افزود: صد و چهل و دو نفر نماینده از شهرستان‌های مختلف هر دو هفته یک بار در مجمع عمومی حضور به هم می‌رسانند و جلساتی را برگزار می‌کنند.
وی با اشاره به طرح‌های ارائه شده از سوی مجمع نمایندگان و طلاب حوزه علمیه، خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌هایی که در این مجمع به تصویب رسید طرح مرکز خدمات حوزه‌های علمیه بود که به تأیید رهبر معظم انقلاب رسید.
حجت‌الاسلام سقای بی‌ریا ادامه داد: مجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه طرح‌هایی همچون القاب حوزوی که رهبری نیز فرمودند طلاب عناوین و القاب خود را داشته باشند و طرح شهریه به صورت متحد را در دست اقدام دارد.
رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه قم ارتباط مستقیم با بدنه حوزه و طلاب جوان را از اقدمات در خور توجه این مجمع دانست و گفت: مجمع طلاب یک خلأ اجتماعی را پر کرده و با طلاب انقلابی جلسات ماهانه برگزار می‌کند.

حجت‌الاسلام سقای بی‌ریا با اشاره به اقدامات مجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه، اظهار کرد: تبلیغ در استان‌ها و رسیدگی به معیشت طلاب از جمله اقدامات مجمع نمایندگان طلاب در هر شهرستانی است و  مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم تاکنون ۲۵۰ جلسه اعضا، هزار جلسه کمیسون‌ها، یکصد جلسه با مسئولان نظام و … برگزارکرده است.

درادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین علی احتشام، عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مجمع، گفت: ۳۲ استاد سطح عالی فقه و اصول، کلام و تفسیر، ۱۰ امام جمعه، ۲۸ استاد دانشگاه، ۷ نفر از مسئولان بیوت مراجع عظام، ۳ قاضی عالی رتبه و یک نماینده ولی فقیه از اعضای این مجمع می باشند.

وی با شاره به این که دیدارهایی با رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام به منظور بهره‌مندی از رهنمودهای این بزرگواران برگزار شده است، ادامه داد: مجمع تاکنون ۲۵۰ جلسه اعضا، هزار جلسه کمیسون‌ها، ۲ هزار جلسه شهرستانی، یکصد جلسه با مسئولان نظام و … برگزارکرده است.

عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه در پایان با تقدیر از اعضای مجمع، خاطرنشان کرد: گام های ارزشمندی برای رفع مشکلات معیشتی طلاب برداشته شده است.


۲ نظرات برای برگزاری یکصد جلسه مجمع نمایندگان طلاب با مسئولان نظام /طرح القاب حوزوی و شهریه طلاب در حال بررسی است

  1. مهدي گفت:

    خوش بحال ظلاب قم که مجمعی دارند . کاش در خراسان هم این مجمع تشکیل میشد.

  2. محمد علي گفت:

    سلام مهدی .مشهد هم داشت ولی تعطیلش کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = 12