علمای تکفیری از مناظره هراس دارند/ شیعیان مشکلی با اهل تسنن ندارند

download (1)

  نماینده حضرت آیت الله سیستانی با اشاره به این که شیعیان با اهل تسنن مشکلی ندارند، گفت: علمای وهابی و تکفیری در هیچ مناظره ای شرکت نمی کنند و حاضر نیستند حتی اگر با منطق و استدلال مواجه شوند، دست از عقاید خود بردارند!

 حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی در نشستی با دبیر و اعضای کنگره بین المللی «خطر جریان‌های تکفیری برای اسلام، مسلمین و جهان بشریت و راه‌های برون رفت از آن» از ابتکار آیات عظام مکارم شیرازی و سبحانی در پرداختن به موضوع آسیب ها و خطرات جریان های تکفیری قدردانی کرد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های علمی جهان اسلام در کنگره خطر جریان های تکفیری، ابراز داشت: پیش از برگزاری این کنگره، همایش‌ها و مناسبات دیگری نیز علیه جریان‌های تکفیری برگزار شده و باید با مطالعه محور آن ها، از برخی مکررات پرهیز شود.

شیعیان مشکلی با اهل تسنن ندارند

نماینده حضرت آیت الله سیستانی با بیان این‌که شیعیان با اهل تسنن هیچ مشکلی نداشته و ندارند، تصریح کرد: در عراق شیعه و سنی با یک‌دیگر ارتباط داشته و دارند و علمای اهل سنت در جشن های ولادت امیرالمومنین(ع) حضور می یابند و شیعیان نیز در مجالس اهل تسنن شرکت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی افزود: ما با سلفی ها و تکفیری ها مشکل داریم؛ چرا که  آن ها نزاع و تفرقه را در جهان اسلام به راه انداخته اند و برای اهل تسنن نیز مشکلاتی را ایجاد کرده اند.

وی با بیان این که تشیع، پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد خوبی داشته، ابراز داشت: در طول تاریخ، حکومتی شبیه جمهوری اسلامی که توسط فقیه شیعه هدایت شده باشد را نداشته ایم.

وهابیت، سردسته دشمنان شیعه است

نماینده حضرت آیت الله سیستانی با اشاره به این که وهابیت، سردسته دشمنان شیعه است، اظهار داشت: ما باید آگاه باشیم و به گونه ای حرکت کنیم که سوژه منفی علیه شیعیان به دست آن ها ندهیم؛ چرا که شاهد افزایش بمب گذاری ها و اقدامات تروریستی خواهیم بود.

وی با تاکید بر این که شیعیان باید از افراط و تفریط پرهیز کنند، تصریح کرد: هرگز نباید از عقاید خود دست بکشیم؛ زیرا اگر این مسئله رخ دهد، ضربه خواهیم خورد.

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی، یکی از مهم ترین مشکلات جهان اسلام با وهابیت را بی منطق، متعصب و خشک بودن آن ها دانسته و یادآور شد: علمای وهابی و تکفیری در هیچ مناظره‌ای شرکت نمی کنند و حاضر نیستند حتی اگر با منطق و استدلال قوی مواجه شوند، دست از عقاید سست خود بردارند!

منطق و استدلال قوی شیعه

نماینده حضرت آیت الله سیستانی با بیان این‌که در طول تاریخ شیعه با استدلال و منطق برخورد کرده، افزود: شیعیان همواره پیروز مناظره‌ها بوده‌اند؛ چرا که از منطق و منابع بسیار غنی برخودار هستند و یکی از دلایل افزایش تشرف مستبصرین به شیعه نیز همین مسئله است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت تبلیغات در راستای برملا کردن چهره خشن تکفیری ها، ابراز داشت: ما باید چهره خشن آنها را از طریق ابزارهایی چون فیلم و رسانه به دنیا معرفی نماییم و به جهان و غربی ها ثابت کنیم که اسلام دین منطق و استدلال است.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی با بیان این که سرمایه های انسانی و امکاناتی خوبی در شیعه وجود دارد، اما گاهی مدیریت نامطلوب موجب اثرات نامناسبی می شود، تصریح کرد: در کنگره خطر جریان های تکفیری نیز باید با مدیریت مناسب و استفاده از سرمایه های انسانی، چهره وهابیت را به دنیا معرفی کنیم.

وی با تاکید بر این که سلفی‌ها و تکفیری‌ها به ابزار دقیق برنامه ریزی غربی‌ها تبدیل شده اند، تصریح کرد: باید با خطرات و برنامه ریزی های سلفی ها مقابله به مثل کنیم؛ البته به گونه‌ای که در چارچوب باشد؛ چرا که هیچ گاه شیعیان نمی توانند دست به اقدامات تروریستی بزنند.

آماده هرگونه همکاری هستیم

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در پایان با بیان این ‌که نحوه مقابله شیعیان با سلفی ها و تکفیری‌ها در کنگره خطر جریان های تکفیری تبیین و بررسی شود، ابراز داشت: آماده هرگونه همکاری در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر برگزار شدن این کنگره هستیم.


یک نظر برای علمای تکفیری از مناظره هراس دارند/ شیعیان مشکلی با اهل تسنن ندارند

 1. ساعی گفت:

  بسم الله
  خوب بعضا برخی گرایشها دارن تلاشهایی میکنن که بنیادفکری شیعیان راضعیف کنند و برای همین روی اعتقاداتشون کار میکنن ، وچون بسیاری از ما هستیم که درخصوص مذهب خودمون و چیستی و چراییش کنکاشی نکردیم میتونن روی ما تاثیرات مخربی بگذارن و خودشون و تفکرشون را بابهره گیری از فنون مجادله القا کنند.
  خودم برای پاسخ به این شبهات سایتها و نوشته های مختلفی را مطالعه کردم و میکنم جدیدا مطلبی را در وبلاگ
  http://morajeat.blogfa.com/post-43.aspx
  خوندم که پیرامون استدلال حول آیه ی مودت میگشت و باتفسیر آیه با آیه در قران متن غنی را ایجاد کرده بود.توصیه میکنم این را در یکی از نوشته های سایتتون به صورت مستقل قرار بدید برای مخاطبین سایتتون مفید هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = 9