مفتی‌های وهابی توان مناظره با علمای شیعه را ندارند

مسئول ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه شبهات وهابیت بی‌پایه و اساس است گفت: بیش از ۲۰ سال است که مراجع عالی‌قدر تقلید شیعه، مفتی‌های وهابی را به گفت‌وگو دو جانبه و مصاحبه زنده تلویزیونی می‌طلبند اما چون در مقابل حرف‌های منطقی نمی‌توانند دوام بیاورند حاضر به گفت‌وگو نیستند.
به گزارش خبرگزاری حوزه از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی مسئول ستاد اقامه نماز کشور در همایش وحدت روستای بناب رویدر از توابع شهرستان خمیر با اشاره به شبهه وهابیت در خصوص تکفیر زیارت کنندگان اهل‌قبور گفت: اگر زیارت امام‌حسین(ع) و دور زدن به دور ضریح ایشان کفر است پس چرا مسلمانان طی حج به گرد حجر اسماعیل(ع) می‌چرخند.

وی با طرح این سوال که مگر اسماعیل(ع) چه کاری کرده بود که نزد خداوند عزیز شد گفت: اسماعیل به خواسته پدر که از خداوند دستور گرفته بود گردن نهاد و از پدر خواست به امر خداوند عمل کند؛ سوال اینجاست اباعبدالله که در روز عاشورا فرزندان و همه خانواده خود را فدای دین خدا کرد حرمتش از اسماعیل(ع) کمتر است؟

مسئول ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه بیش از ۲۰ سال است که مراجع عالی‌قدر تقلید شیعه، مفتی‌های وهابی را به گفت‌وگو دو جانبه و مصاحبه زنده تلوزیونی می‌طلبند اظهار کرد: آنها چون چیزی برای گفتن ندارند و می‌دانند حرف‌هایشان بی‌پایه و اساس است و در مقابل حرف‌های منطقی نمی‌توانند دوام بیاورند حاضر به گفت‌وگو نمی‌شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی با بیان اینکه تخریب حرم مطهر امام یازدهم به دست وهابیت صورت گرفته است گفت: قطعا تخریب حرم امام حسن‌عسکری کار سنی‌ها نیست چرا که چندصدسال است که حرم ایشان در میان اهل‌سنت است اما هیچ‌گاه چنین اتفاقی رخ نداده و اهل‌سنت همواره به اهل‌بیت(ع) احترام گذاشته‌اند.

وی با بیان اینکه توسل ریشه در قرآن دارد گفت: آنها میگویند شیعیان کافر هستند و باید آنها را کشت اما سوال اینجاست که شیعیان کافر هستند ولی اسرائیلی‌ها کافر نیستند؟ چرا آنها را نمی‌کشید؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + 2 =