فعالیت ۱۰۰۰ فرقه نوپای دینی در کشور/ سازماندهی شبکه‌های ترویج بدحجابی در جامعه

دبیرکل کانون تربیت اسلامی با بیان اینکه از ۳ هزار فرقه نوپای دینی در جهان، ۱۰۰۰ فرقه در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: شبکه‌های سازماندهی‌شده‌ای برای ترویج بدحجابی در جامعه فعالیت می‌کند.

خبرگزاری فارس: فعالیت ۱۰۰۰ فرقه نوپای دینی در کشور/ سازماندهی شبکه‌های ترویج بدحجابی در جامعه

سیزدهمین هم‌اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی استان‌های کشور با عنوان معلمان، پیگیر مطالبات رهبری امروز با حضور دبیران کانون‌های سراسر کشور در مجتمع آموزشی غیر دولتی معلم برگزار شد.

محمود فرشیدی، دبیر کل کانون تربیت اسلامی در سخنانی اظهار داشت: کانون تربیت اسلامی بر اساس رهنمودهای رهبری فعالیت‌ خود را آغاز کرد و نگاه ما ادای واجب امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد: در ارتباط با دفاع از نظام اسلامی، حوزه‌های نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی وجود دارد اما مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری دغدغه فرهنگی است و می‌توانیم در این خصوص به عنوان سربازی کوچک ادای وظیفه کنیم.

فرشیدی خطاب به دبیران کانون تربیت اسلامی استان‌های کشور افزود: هرکس در هر حوزه‌ای باید از نظام اسلامی دفاع کند و دفاع از نظام اسلامی با توجه به تخصصی که شما به عنوان رجال آموزش و پرورش و سرمایه‌های گرانقدری که هستید، ارزش زیادی دارد و می‌توانید نقش مهمی داشته باشید.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی به بحث مردم‌سالاری اشاره کرد و افزود: مردم‌سالاری در دین ریشه دارد و ما می‌توانیم در حوزه تعلیم و تربیت نقش خود را ایفا کنیم.

وی به مسائل روز جامعه پرداخت و گفت: باید در هر کشوری فیلترینگ وجود داشته باشد و به وزیر ارتباطات نیز تذکر داده شده است.

فرشیدی به مسئله بدحجابی اشاره کرد و ادامه داد: شبکه‌هایی در سطح شهر در خصوص بدحجابی فعالیت می‌کنند و مثلاً از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد ازظهر با گرفتن پول در قبح‌زدایی فعالیت دارند.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی با یادآوری این نکته که دامن زدن به اختلافات بین شیعه و سنی و رواج فرقه تکفیری در کشور از سیاست‌های دشمنان است، خاطرنشان کرد: از ۳۰۰۰ فرقه نوپای دینی در جهان، ۱۰۰۰ فرقه در کشور فعالیت می‌کنند.

وی به دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: در خصوص دانشگاه فرهنگیان، رئیس دانشگاه فرهنگیان گفته است دو دیدگاه وجود دارد که یکی این است که همه کارهای آن توسط آموزش و پرورش انجام شود و دیدگاه دوم این است که دانشگاه فرهنگیان توسط وزارت علوم گردانده شود و وی گفته است که اعتقاد به باور بینابینی دارد.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی به فعالیت‌های این کانون در سطح کشور اشاره کرد و افزود: دفاتر کانون در ۲۸ استان و ۸۵ شهرستان فعالیت می‌کند و کانون شهر تهران نیز راه‌اندازی شده است و تفاهم‌نامه‌ای با شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه داشته‌ایم که ۸ استان در این خصوص ورود پیدا کرده‌اند.

وی پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری را راهبرد کانون تربیت اسلامی برشمرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = 18