توسعه فضاهای مجازی می تواند به اثبات حقانیت شیعه کمک کند

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفت: امروزه به دلیل توسعه رسانه ها و فضاهای مجازی می توان حقانیت شیعه را در سطح گسترده تری به اثبات رساند.


به گزارش ادیان نیوز، استاد حوزه علمیه قم پیش از ظهر امروز در جمع گروهی از فرماندهان و مدیران عالی ناجا شرکت ‌کننده در دوره‌ های بصیرت با بیان اینکه هرآنچه امروز در اختیار ماست از برکت اباعبدالله الحسین(ع) به دست آمده اظهار داشت: چنانچه قیام ایشان رخ نمی داد، هیچ از عبادات و احکام هم به طور صحیح به ما نمی رسید و از اسلام چیزی جز اسم آن باقی نمانده بود.


او افزود: بنی امیه به نام اسلام حکومت را در اختیار گرفتند ولی بنای ریشه کن کردن اسلام ناب را در پیش گرفتند و قیام اباعبدالله(ع) برای مقابله با همین رویکرد آنها بود تا اسلام ناب زنده بماند.

علوی گرگانی با اشاره به تداوم ولایت ائمه اطهار(ع) با ولایت فقیه خاطرنشان کرد: این اصل هم به برکت قیام حسینی نصیب ما شده وگرنه چیزی از اسلام باقی نمی‌ ماند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: حقی که امام حسین(ع) بر گردن دیگران دارند مختص شیعیان نبوده و بلکه ایشان بر گردن همه مسلمانان حق دارند زیرا اسلام ناب را نجات دادند و سبب شدند احکام برای همگان باقی بماند هرچند شاید دیگران متوجه این حقیقت نباشند.

او با بیان اینکه امروزه به دلیل توسعه رسانه ها و فضاهای مجازی می توان حقانیت شیعه را در سطح گسترده تری به اثبات رسانید گفت: البته تغییر سرشت انسانی و تربیتی که از کودکی با آن سر و کار داشته کمی مشکل است.

آیت الله علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود به آیاتی از سوره مبارکه «انعام» اشاره کرد و افزود: خداوند در این سوره به پیامبر می فرماید برخی انسان ها هستند که سخنان تو را گوش می دهند ولی ایمان به آن برایشان سخت است چون پرده هایی در قلب هایشان مانع از باور به کلام حق است.

استاد حوزه علمیه قم به انواع گوش فرا دادن پرداخت و عنوان داشت: نخست به گوش خوردن است که اختیاری نبوده و از آن به سماع یاد می ‌شود ولی مرحله بعدی یا استماع، آن است که انسان به دنبال سخن باشد و آن را گوش فرا دهد و در نهایت هم در مرحله سوم که آن را ایمان می‌ نامند باور به کلام محقق می شود البته در طول تاریخ بوده اند کسانی که به علما می گفتند نصیحت مردم را کنار بگذارید و اجازه دهید راحت باشند که به فرموده خداوند، چنین اشخاصیدر حال نابودی خودشان هستند.

او با اشاره به اینکه گروهی از مردم در مقابل حضرت محمد(ص) استماع سخن نیز می کردند ولی ایمان به کلام وحی نمی آوردند گفت: در حال حاضر هم هستند انسان هایی که کلام رهبر و مراجع تقلید را می شنوند و استماع می کنند ولی به دلیل اینکه در دل شان پرده هایی وجود دارد نمی توانند آنها را باور کنند.

آیت الله علوی گرگانی نجات انسان ها را در گروه ایمان و اعتقاد قلبی آنها دانست و تصریح کرد: هر چه انسان از اعمال و نیات داشته باشد بسته به اعتقاد او نتیجه بخش خواهند بود.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم خواستار تقویت بعد اعتقادی در زندگی انسانی شد و افزود: در حال حاضر اعتقاد به اینکه جمهوری اسلامی علیرغم همه کاستی ها و کمبودها که آن هم به دلیل عمل نکردن صد در صد بر اساس اسلام است، بر حق ترین نظام سیاسی جهان به شمار می رود لازم و ضروری است و این امر در هر جایگاهی باید مورد توجه قرار گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + 2 =