عالم اهل سنت مصری: تکفیری‌ها به دنبال تبدیل ندای الله اکبر به نماد جنایت و قتل‌ هستند

عالم اهل سنت مصر با هشدار نسبت به طریقه تبلیغ دین اسلام از سوی علما، گفت: تکفیری‌ها تلاش دارند ندای الله اکبر به نماند جنایت‌هایشان تبدیل شود.


 به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، شیخ تاج الدین هلالی، از علمای اهل سنت مصر طی سخنانی در مراسم افتتاحیه «کنگره جهانی خطر جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» که صبح امروز در سالن پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد، با تاکید بر لزوم مقابله با هرنوع فکر تکفیری و افراطی اظهار داشت: احادیث صحیح السندی از پیامبر اکرم نقل شده است که به صراحت می‌فرماید حفظ جان و مال هر مسلمانی که اهل قبله بوده و نبوت و قرآن را قبول داشته باشد، واجب است.

وی افزود: تکفیری‌ها تلاش دارند به مقدسات اسلامی دستبرد زده و ندای الله اکبر را که در نماز گفته می‌شود، برای جنایت خود به کار گیرند، امری که وجهه دین مبین اسلام را به شدت خدشه دار می‌کند.  

 این عالم مصری  با اشاره به انحراف عقیدتی این افراد که به زنان و کودکان نیز رحم نمی‌کنند، گفت: تکفیری‌ها از هیچ جنایتی برای پیشبرد اهداف شوم خود دریغ نمی‌کنند. آنان حاضرند در این راه به زنان مسلمان نیز متعرض شوند.

 شیخ تاج الدین هلالی، گروه‌های تکفیری را دارای افکار ویرانگر برشمرد که هیچ مسلمانی از گزند آن در امان نیست.

 مفتی استرالیا با هشدار نسبت به شیوه‌های تبلیغی، خواستار تجدید نظر در این زمینه شد و خاطرنشان کرد: ما به عنوان عالمان دین نباید اجازه دهیم جوانان مسلمان به راحتی در دام عقاید باطل تکفیری‌ها گرفتار شوند. در وهله اول خطر این انحراف را به آنان گوشزد کرده و مانع از تحقق اهداف صهیونیستی و آمریکایی در منطقه شویم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + = 16