در قبال اعدام شیخ نمر ساکت نخواهیم نشست

 آیت الله نوری همدانی
حضرت آیت الله نوری همدانی نسبت به تبعات اعدام شیخ نمر روحانی و عالم برجسته عربستان هشدار داد و تاکید کرد که ما در قبال چنین اقدامی ساکت نخواهیم نشست.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار با کبری خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و شهادت امام سجاد(ع) بیان داشت: برای مقابله با مشکلات فرهنگی باید تمام قوای مقننه، مجریه و قضائیه همچنین روزنامه ها و رسانه های گروهی متحد وهم صدا شوند.

وی ادامه داد: اما متأسفانه به دلیل این که هیچ کدام از این موارد با ما همکاری نمی کنند از ما کاری ساخته نیست؛ برخی گمان می کنند که ما در قم دارای قدرت فراوانی هستیم در حالی که چنین نیست.

حضرت آیت الله نوری همدانی افزود: چندین سال است که می گوییم گرفتن دیرکرد در بانک ها حرام است اما متاسفانه همچنان سیستم بانکی کار خودش را می کند و بانک ها نیز دیرکرد را دریافت می کنند.

وی با تأکید بر این که در دنیای امروز عزم جمعی و اتحاد و هماهنگی لازم است، بیان داشت: در این دنیا تک روی پیشرفت نخواهد داشت بلکه به عزم جمعی و تلاش همگانی نیاز است تا بتوان کاری انجام داد.

این مرجع تقلید با معرفی کردن دولت عربستان سعودی به عنوان مهمترین دشمن بیان داشت: اکنون عربستان سعودی که مهمترین دشمن محسوب می شود نوکر آمریکا است و با خرج کردن پول داعش و بوکو حرام را تأسیس کرده است؛ اگر ۵ نفر مانند سید حسن نصر الله داشتیم کارها خیلی بهتر پیش می رفت.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به تأیید حکم اعدام شیخ نمر النمر، این حکم را محکوم کرد و ضمن هشدار نسبت به تبعات اجرای آن، تصریح کرد: نمر که مسلمان است و علیه ظلم های دولت کودک کش عربستان سعودی دو کلمه سخن گفته محکوم به اعدام شده است،؛ ما این حکم را محکوم و تاکید می کنیم که در قبال آن ساکت نخواهیم نشست.

وی با اشاره به نام گذاری امسال به عنوان سال دولت و ملت همدلی و هم زبانی از سوی رهبر معظم انقلاب بیان داشت: اگر دشمنان بدانند در داخل اختلافی وجود دارد علیه ما جریان درست خواهند کرد و به همین دلیل است که باید همگی یک صدا باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + = 8