حوادث پاریس نتیجه عملکرد غرب در حمایت از گروه های تروریستی است

درس خارج فقه آیت الله نوری همدانی در مسجد اعظم قم
حضرت آیت الله نوری همدانی حوادث تروریستی در پاریس را نتیجه عملکرد دولت مردان غربی در حمایت از تکفیری ها دانست و تاکید کرد: اگر آنها اجازه می دادند و به تروریست ها کمک نمی کردند، ملت و دولت سوریه و عراق داعش را نابود کرده بودند.

خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، حوادث تروریستی اخیر در کشورهای مختلف از جمله بیروت و پاریس را محکوم کرد.
وی اقدامات غربی ها و آمریکایی ها را عامل اصلی مشکلات امروزی که جهان گرفتار آن شده، دانست و تصریح کرد: برخی کشورهای زورگوی جهانی تصور می کردند با ایجاد گروه های تروریستی و تکفیری می توانند کشورهای اسلامی را دچار مشکل کنند و خودشان در گوشه ای در امن و امان باشند.

این مرجع تقلید ابراز کرد: ایجاد کنندگان و حامیان این جریان های خشن و ترور، باید می دانستند دیر یا زود در گذر زمان همین مشکلات به سراغ شان خواهد آمد و امروز داعش بلای جان غربی ها شده است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بیان داشت: حوادثی که اخیرا در فرانسه رخ داد نتیجه عملکرد ناصواب و نا صحیح سردمداران این کشور است و غربی ها باید از این موضوع عبرت بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: اگر کشورهای غربی مثل فرانسه اجازه می دادند و تروریست ها را تقویت نمی کردند، ملت ها و دولت های سوریه و عراق داعش را ریشه کن می کردند.

حضرت آیت الله نوری همدانی امت اسلامی را به حفظ وحدت و هوشیاری در برابر نقشه های شوم دشمنان توصیه و اظهار کرد: کشورهای اسلامی باید بدانند تنها راهی که آنها را به عزت می رساند، حفظ وحدت و هوشیاری در برابر نقشه های شوم دشمنان است.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، خاطرنشان کرد: مسلمانان نباید بنشینند تا کشورهای مستکبر به آنها حمله کنند و بعد آنها مشغول دفاع شوند، بلکه باید به گونه ای دارای قوت باشند تا بتوانند هر گونه خطری را دفع کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = 7