غرب نفاق و دورویی را کنار بگذارد/ داعش حمایت نشود به سرعت ریشه کن خواهد شد

درس خارج فقه آیت الله مکارم شیرازی در مسجد اعظم قم
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با محکوم کردن حوادث تروریستی در کشورهای مختلف جهان از جمله بیروت و پاریس، از غربی ها خواست با پایان دادن هب حمایت های خود از گروه تروریستی داعش و دیگر گروهک ها، به صلح و آرامش منطقه و جهان کمک کنند.

خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، حوادث تروریستی دردناکی که در لبنان، بغداد، افغانستان و اخیرا در اروپا و فرانسه واقع شده را محکوم کرد.
این مرجع تقلید با بیان این که ما همه این جنایات را محکوم می کنیم، تصریح کرد: به دنبال این حوادث و جنایات تمام اروپا در وحشت فرو رفته است؛ البته دامنه آن به جاهای دیگر و به غیر اروپا هم خواهد رسید.
وی یادآورشد: جمعیت داعش و تروریست ها به طوری که اهل اطلاع می گویند جمعیت زیادی نیستند، منتهی حمایت همه جانبه می شوند، اگر این حمایت ها نبود ریشه کن کردن آنها کار چندانی نداشت.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با محکوم کردن نفاق و دورویی غرب و آمریکا در ماجرای مبارزه با تروریسم، اظهار داشت: از یک طرف آمریکا عوامل خود را می فرستند تا آنها را آموزش دهند، از سویی دیگر عربستان و برخی کشورهای دیگر منطقه پول و سلاح در اختیار تروریست ها قرار می دهند. اسرائیل حمایت همه جانبه می کند، ترکیه نفت های غصبی آنها را می خرد و پول به آنها می دهد؛ اگر این حمایت ها نباشد آنها دوام و بقایی نخواهند داشت.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: از عجایت روزگار این که بنیانگذاران این گروه ها این جنایات را محکوم می کنند؛ اینها در واقع خودشان را محکوم می کنند، آیا از خواب بیدار می شوند ببینند این بلا دامن گیر خودشان می شود و این ماری که پرورش داده اند خودشان را نیش می زند یا همچنان مسیر خود را طی می کنند؟
حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: رژیم غاصب اسرائیل گفته دلیلی ندارد داعشی ها نابود شوند، البته آتش جنگ محدود به کشورهای اسلامی نخواهد شد و دامان شما را هم گرفته و بیشتر خواهد گرفت.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: امیدواریم غربی ها و کشورهایی که تروریست ها را حمایت و تجهیز کرده و می کنند سر عقل بیایند، دست از حمایت بردارند، اینها اگر حمایت نشوند به سرعت از بین می روند، منتهی وقتی با هواهپیما بسته های سلاح و غذا برای شان می ریزند نفوذشان بیشتر می شود.
این مرجع تقلید یادآورشد: امت اسلامی باید بیدار شود و دست به دست هم دهد، با هم متحد باشیم، اگر متحد باشیم ریشه کن کردن این تکفیری ها و تروریست ها برای ما مسلمانان مشکل چندانی ندارد، متاسفانه برخی کشورهای اسلامی برای آنها سلاح می فرستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + 5 =