سود بانکی مصداق ربا و خلاف شرع است/ ضرورت جلوگیری از دریافت و پرداخت سود

آیت الله سبحانی
حضرت آیت الله سبحانی با تأکید بر ضرورت تلاش در راستای حذف سود بانکی گفت: سود بانکی خلاف شرع است و باید از دریافت و پرداخت آن جلوگیری شود.
حضرت آیت الله جعفر سبحانی در دیدار نوروزی شهردار و مدیران شهری قم، ضمن تبریک سال جدید و میلاد حضرت زهرا(س)، گفت: بهشت به چهار زن افتخار می‌کند و آنان آسیه، مریم، خدیجه و حضرت زهرا(س) هستند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مباحث مطرح شده توسط شهردار قم در خصوص سود بانکی بدهی‌های شهری، ضرورت تلاش در راستای حذف سود بانکی را یادآور شد و اظهار کرد: سود بانکی خلاف شرع است و باید از دریافت و پرداخت آن جلوگیری شود.

این مرجع تقلید با اشاره به داستانی در خصوص جریان فتح عربستان توسط پیامبر و درخواست اهل طائف برای مجاز دانستن ربا در مراودات اقتصادی این منطقه، خاطرنشان کرد: سود مصداق ربا است و در هر جایی باشد باید از بین برود.

وی تصریح کرد: اگر اقتصاد ما دچار رکود است بخاطر همین است که همه پول خود را در بانک گذاشته‌اند و سود می‌گیرند، مردم نباید به بانک‌ها سود بپردازند، گرفتن و پرداختن سود به بانک مشکل دارد.

حضرت آیت الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز نگرانی از تخریب باغات سطح شهر و توسعه ساخت و ساز در آن‌ها خاطرنشان کرد: باید فکری شود که توسعه شهر و رشد ساخت و ساز همراه با حفظ و توسعه باغات باشد.

وی اذعان کرد: اگر هم می‌خواهید ساخت و ساز انجام بدهید حتماً از سازندگان بخواهید که در ازای تبدیل باغ به ساختمان، باغ هم در کنار ساختمان یا فضای دیگری ایجاد شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه با کاهش فضای سبز و باغات در سطح شهر بخشی از تعادل هستی بر هم می‌خورد، تصریح کرد: اگر باغ از بین برود تنفس مشکل پیدا می‌کند و تعادل و نظام هستی به هم می‌خورد.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر به عنوان بلوار امام صادق(ع) ، خاطرنشان کرد: این بلوار باید در شهر نمایان شود و مردم باید بدانند اینجا مزین به نام امام صادق (ع) است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + 8 =